Ana Sayfa Urfa Haberleri 25 KASIM KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ

25 KASIM KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ

Şanlıurfa İl Kadın Platformu tarafından 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele gününe dikkat çekmek amaçlı fotoğraf sergisi düzenlendi.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2014 Pazar 08:26
25 KASIM KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ

 Topçu Meydanı alanında gerçekleşen fotoğraf sergisine KESK, TÜMOB, İHD, YAŞAMEVİ, sendika ve STK temsilcileri de destek vererek Kadına yönelik şiddetin durmasına destek ve dikkat çekildi.Çok sayıda sivil vatandaşında dikkatini çektiği ve destek verdiği fotoğraf sergisine ilgi yoğun oldu.

 Burada Sendika adına konuşan Eğitim-Sen Üyesi ve İl Kadın Platformu temsilcisi : “Şanlıurfa İl Kadın Platformu olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle Kadınların savaştaki durumlarına dikkat çekmek amacıyla bir sokak sergisi düzenledik. Amacımız kadına yönelik şiddete vurgu yapmak, bu şiddetin sona ermesi Urfa İl Kadın platformunda da KESK, TÜMOB, İHD, YAŞAMEVİ, gibi dernek ve sivil toplum örgütlerimiz bulunuyor. Biz bugün burada Şanlıurfa halkının kadına yönelik şiddete karşı dikkatini çekmek istiyoruz,25 Kasım Günü’de Suruç’ta sınırda bir eylem gerçekleştireceğiz ve burada basın açıklaması gerçekleştireceğiz, bununda duyurusunu yapmak istiyorum.”Dedi. 

 Ayrıca fotoğraf sergisi bugün gün boyunca halka açık olcak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık