Ana Sayfa Teknoloji "3. MESLEKİ REHBERLİK VE KARİYER GÜNLERİ" BAŞLADI

"3. MESLEKİ REHBERLİK VE KARİYER GÜNLERİ" BAŞLADI

"3. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri" etkinlikleri kapsamında 37 üniversite, Şanlıurfa'da stant kurarak okullarının tanıtımını gerçekleştiriyor.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2012 Perşembe 10:03
Valilik basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Lisesi Mezunları Derneği'nin ortaklaşa yürüttüğü, Öğrencilerin üniversite ve meslekler hakkında bilgi edinerek doğru tercih yapmaları amacıyla gerçekleştirilen ''3. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri'' etkinliği, Urfa City AVM'deki Belediye konferans salonunda düzenlenen törenle başladı.


Vali Celalettin Güvenç, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, böyle bir projenin kentte düzenlenmiş olmasından büyük gurur ve mutluluk duyduğunu belirtti.Geçmiş yıllarla bugünü karşılaştıran Vali Güvenç, şunları kaydetti:''O günleri yaşamadığınız için bizim kadar bilmeniz mümkün değil. Çoğumuz mesleğe başladıktan sonra mesleği tanımaya başladık. Oysa sizler daha tam seçim aşamasında, yetkin insanlardan konunun önemini öğrenme, takip etme şansı buluyorsunuz. Dolayısıyla sizlerin yapacağı seçimler bizden daha isabetli olacaktır. 37 üniversitemizin bugün burada sizler için bulunması övünç verici, sevindirici bir durumdur. İnşallah değerlendirir ve iyi seçimler yaparsınız. Hepinizin başarılı olmasını içtenlikle diliyorum. Sizlerin aydınlık geleceği, ülkemizin aydınlık geleceği olacaktır.''Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe de çağdaş yönetimlerin insan odaklı ve insanlara hizmeti esas alan kriterlere göre yönetildiğini belirterek, insanın hayatını kolaylaştıran çalışmaların yapılması gerektiğini ve insanların da yaptıkları işi sevmeleri halinde başarılı olabileceklerini ifade etti.Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu ise şimdiki gençlerin çok şanslı olduğunu ifade ederek, gençlerin internet ve gelişen teknolojiyle istedikleri her şeyi tanıma ve öğrenme imkanına sahip olduklarını belirtti.Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala da ''İnsanı yaşat ki devlet yaşasın'' mantığıyla hareket ederek enerjilerini bu anlayış uğrunda harcadıklarını söyledi. Öğretmenliğin bir sevgi mesleği olduğunu dile getiren Pala, ''Bütün gücümüzü Şanlıurfa'nın eğitimde daha iyi bir seviyeye gelmesi için kullanacağız'' dedi.Konuşmaların ardından Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, ''Meslektaş Ortamında Eğitim Sohbetleri'' başlıklı sunum yaptı.Vali Güvenç daha sonra salonda 37 üniversitenin kurduğu stantların açılış kurdelesini kesip, buradaki üniversitelerle ilgili bilgi aldı. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nin standında ebru yapan Vali Güvenç, üniversiteleri ve temsilcilerini Şanlıurfa'da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.Etkinlik kapsamında öğrenciler 7 Nisan Cumartesi gününe kadar stantları gezip, üniversiteler hakkında bilgi alabilecek. YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık