Ana Sayfa Urfa Haberleri 30 Kursiyer Sertifikasını Aldı

30 Kursiyer Sertifikasını Aldı

Viranşehir Belediyesi, Viranşehirli girişimciler için KOSGEB Kursunu Viranşehir’e getirerek Med Kültür ve Sanat Merkezinde 30 girişimciye kurs alma olanağı sağladı. Kursu bitiren kursiyerlere sertifikaları Belediye Başkanvekili Mehmet Burun verdi.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2013 Salı 11:19
30 Kursiyer Sertifikasını Aldı

Viranşehir Belediyesi Girişimcilik ve Destek programı adı altında KOSGEB’le görüşerek Viranşehirli genç girişimcilerin bu imkandan faydalanmasını sağladı. KOSGEB ile yapılan protokol ile Belediye MED Kültür ve Sanat Merkezinde 30 kursiyere kurs verildi. Belediye tarafından ücretsiz olarak yapılan bu kurslardan faydalanan genç girişimciler kursların sonunda KOSGEB’den uygulamalı girişimcilik sertifikası aldı. Alınan sertifikalarla KOSGEB’e başvuracak girişimciler, maddi olarak desteklenecek. Kurs Eğitmeni Mustafa Bozcan, kursiyerlerin gayet başarılı bir kurs dönemi geçirdiklerini belirtti. Belediye Med Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Suar Uzun ise yaptığı açıklamada : “Bu kurs Viranşehir’de yoktu ve halkımız kurs için Urfa ya gidiş geliş yapmaları gerekiyordu. Bizler girişimcilerimizin talepleri doğrultusunda hareket ederek, kursu buraya getirttik. Bu kursa başvurmak isteyen yurttaşlarımızı ücretsiz olarak bu imkandan faydalanmasını sağladık. 30 kursiyerimiz buradan bu kursu tamamladı. Kendilerini tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz” diye konuştu. Belediye Başkan Vekili Mehmet Burun, kursiyerlere sertifikalarını vererek, hepsini tek tek tebrik etti. Burun : “Hepiniz bir kurs dönemi geçirdiniz. Başarı ile sertifikalarınızı aldınız. Dilerim ki, Viranşehir için hayırlı projelere imza atarsınız. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

KOSGEB NEDİR?

Ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında küçük ve orta ölçekli işletmelerin payını ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla, Küçük ve Orta Ölçekli işletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı kurulmuştur. Kuruluşun kısa adı KOSGEB’dir. KOSGEB, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile ilgili bir Kamu Kuruluşu olup, tüzel kişiliği haiz ve bütün işlemlerinde özel hukuk hükümlerine tabidir. Kısacası küçük ve orta ölçekli işletmelere destek için kurulmuş bir kuruluştur.

 

 

 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık