Ana Sayfa Urfa Haberleri 30 Yıl Aradan Sonra Hükümet Yetkilileri İle Sonunda Buluştu

30 Yıl Aradan Sonra Hükümet Yetkilileri İle Sonunda Buluştu

Şanlıurfa’da yıllardır çözülmeyen ve kanayan yara haline gelen göçerlerin sorunlarını Ruha TV’de kamuoyuna yansıtmamızın ardından Bakanlık yetkilileri harekete geçerek bugün göçerlerle bir toplantı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2015 Salı 19:21
30 Yıl Aradan Sonra Hükümet Yetkilileri İle Sonunda Buluştu

 Şair Nabi Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıya Göçerler Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in toplantıya katılmamasına tepki göstererek hesaba alınmadıklarını söylediler.

 Güneydoğum Derneği tarafından gerçekleşen toplantıya Şanlıurfa Eski Ziraat Fakültesi dekanı öğretim üyesi Prof.Dr. Mehmet Ali Çullu, Güneydoğum Dernek Başkanı Duygu Sucuka, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ali Rıza Öztürkmen, Çvre ve Yapı İşleri Genel Müdürlüğü İskan Daire Başkanı Altan Özmen, Siverek Karacadağ Göçerler Dernek Başkanı Hamza Ağan ve çok sayıda göçerler katıldı.

 Burada Göçerlerin yıllardır sorunlarının çözülmediğini altını çizen Siverek Karacadağ Göçerler Dernek Başkanı Hamza Ağan, Belediye Başkanına’da tepki göstererek kaideye alınmadıklarını söyledi.

Güneydoğum Dernek Başkanı Duygu Sucuka ise bakanlık yetkililerin Göçerlerin sorunlarını dinlemek ve çözüm bulması için bu toplantıyı Gerçekleştirdiklerini ifade etti.

  Toplantıda Göçerlerin sorunlarını anlatan konuşmacı Eyyüp Ağan ise şuan hesaba alınsaydık vali ve büyükşehir belediye başkanı da bu toplantıya katılırdı diyerek tepki gösterdi.

 

 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık