Ana Sayfa Urfa Haberleri 32 Yılda 17 Bin Ameliyat Yaptı

32 Yılda 17 Bin Ameliyat Yaptı

Şanlıurfa'da, özel bir hastanede Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Opr. Dr. Ahmet İnan, 32 yıllık meslek hayatında 17 bin ameliyat yaptı. 17 bin kayıtlı ameliyat gerçekleştiren Opr. Dr. İnan, hayat kurtarmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2013 Cuma 12:26
32 Yılda 17 Bin Ameliyat Yaptı

Şanlıurfa'da, 3 çocuk babası Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ahmet İnan, 32 yıllık meslek hayatı boyunca kayıtlı 17 bin kişiyi ameliyat ettiğini ve gerçekleştirdiği operasyonlarda sadece 4 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Daha önceden çeşitli hastanelerde idareci ve genel cerrah olarak görev yapan Opr. Dr. İnan, hayat kurtarmanın kendisini mutlu ettiğini belirterek şunları söyledi:

"Tıp Fakültesinde mezun olduktan sonra 1981 yılında Şanlıurfa'da göreve başladım. O dönemde Şanlıurfa'da sadece 2 genel cerrahi uzmanı vardı. 15 gün geceli gündüzlü dönüşümlü nöbet tutardık. Kısıtlı imkanlara rağmen günlük 12 ile 15 arasında ameliyat yapmaya çalışırdık. 32 yıl içerisinde resmi kayıtlı olarak 17 bin ameliyat yaptım. O dönem genel cerrahi uzmanı bulmak mümkün değildi. Şimdi ise 40 genel cerrahın görev yaptığı Şanlıurfa'da bu sıkıntı yok derecede azaldı."

HASTA YAKINLARI, DOKTORA SAYGILIYDI

Opr. Dr. İnan, son dönemlerde sağlık personellerine yönelik şiddet olaylarının geçmişte yaşanmadığını ve hasta yakınlarının doktora saygılı olduğunu anlatan Opr. Dr. İnan, "Hasta yakınları doktora karşı saygılıydı. Şimdiki gibi sağlık personeline şiddet girişimi yoktu. Bizler de hayat kurtarmak için ekip olarak elimizden geleni yapıyorduk. Artık hastaneyi evimiz gibi görüyorduk. Hiçbir yere ayrılamıyorduk" diye konuştu.

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık