Ana Sayfa Urfa Haberleri 33 GÜNLÜK BEBEĞİN KİSTİ 450gr ÇIKTI

33 GÜNLÜK BEBEĞİN KİSTİ 450gr ÇIKTI

Şanlıurfa'da 1 ay önce dünyaya gelen bebeğin karnından ameliyatla 450 gram kist çıkarıldı.

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2012 Perşembe 21:51
33 GÜNLÜK BEBEĞİN KİSTİ 450gr ÇIKTI

Şanlıurfa'da 1 ay önce dünyaya gelen bebeğin karnından ameliyatla 450 gram kist çıkarıldı.

OSM Ortadoğu Hastanesi'nden yapılan açıklamaya göre, 33 gün önce doğan ve ailesinin "Yakup" adını verdiği bebeğin karnında şişlik olduğu tespit edildi. Doğumdan sonra geçmeyen şişlik nedeniyle aile hastaneye başvurdu.

Yapılan muayenede bebeğin karnında kist tespit edildi. Tıpta 30 binde bir görülebildiği belirtilen kistin ameliyatla alınmasına karar verildi. 40 dakika süren operasyonun ardından karnında 450 gram ağırlığında kitle çıkarılan Bebek, Yenidoğan servisinin yoğun bakım ünitesinde gözlem altına alındı.

Ameliyatı yapan Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ali Suat Erkoç, ameliyatın ardından yaptığı açıklamada, "Yakup" bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Hastanın doğuştan itibaren karnındaki şişlik nedeniyle birkaç kez sağlık kurumlarına getirildiğini aktaran Dr. Erkoç, "Batında gaz tespit edilmiş, karında şişlik tespit edilmiş, hiç birinde batında kitle saptanamamış. Bize geldiğinde çekilen ultrasonda çok ilginç bir görüntüyle karşılaştık. Karnın tamamını dolduran büyük bir kiste rastladık. Bu kistler 30 bin doğumda bir görülen bir kist. Doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar büyük bir kist çok fazla alışık olmadığımız, çok fazla rastlamadığımız bir kist ve doğuştan olması ise ayrı bir ilginçlik. Hastamız ameliyat oldu, 2 güne kadar da taburcu edeceğiz."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık