Ana Sayfa Urfa Haberleri 33 STK OLAYI KINADI

33 STK OLAYI KINADI

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'ya yönelik düzenlenen bombalı saldırı, ilçedeki 33 sivil toplum kuruluşu tarafından kınandı.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2014 Pazartesi 18:17
33 STK OLAYI KINADI

Belediye binası önünde STK'lar adına açıklama yapan Memur-Sen İlçe Temsilcisi Orhan Şenlik, "13 Temmuz 2014 gece yarasında Ceylanpınar Belediye Başkanı Sayın Menderes Atilla'ya yapılan menfur saldırıyı Ceylanpınar Sivil Toplum Örgütleri olarak Ceylanpınar halkı adına kınıyoruz.

Bu saldırıyı kimler düzenlemişse şunu iyi bilsinler ki; patlattıkları o bombalı aracı Ceylanpınar'ın koynunda patlatmışlardır ve içinde bulunduğumuz şu mübarek Ramazan ayında Ceylanpınar'ımızın huzurunu bozmuşlardır. Bu nedenle Ceylanpınar halkı, onların bu yaptığı saldırıyı asla alkışlamayacaktır. Yanı başımızdaki ülkeler kan gölüne dönmüşken, her yuvaya ölüm acısı düşmüş iken ve bunların aksine bizim memlekette kanın akması durmuşken ve sular durulmaya yüz tutmuşken bu saldırıyı tertip edenler, memleketimizin huzurunu bozmaya kastetmişlerdir" dedi."

Belediye başkanları seçimle gelir, seçimle gider" diyen Şenlik, "Halkın beğenmediği bir belediye başkanına halk sandıkta hesap sorar ve onu makamından eder. Bunun dışında hiç kimse halkın hür iradesini seçtiği bir belediye başkanını görevinden alıkoyamaz ve canına kast edemez" diye konuştu.Açıklamanın ardından STK temsilcileri sessizce dağıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık