Ana Sayfa Urfa Haberleri 35 Metrelik Kuyuya Atılan 2 Köpek İçin Kurtarma Seferberliği

35 Metrelik Kuyuya Atılan 2 Köpek İçin Kurtarma Seferberliği

ŞanlıUrfa'da, çocuklar tarafından işkence yapılarak, 35 metrelik kuyuya atılan 2 köpeği kurtarmak için itfaiye ekipleri seferber oldu.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2011 Cuma 09:26
35 Metrelik Kuyuya Atılan 2 Köpek İçin Kurtarma Seferberliği
ŞanlıUrfa'da, çocuklar tarafından işkence yapılarak, 35 metrelik kuyuya atılan 2 köpeği kurtarmak için itfaiye ekipleri seferber oldu. Dar kuyu içerisinde çırpınan köpekleri kurtarmak için iş makineleriyle 5 saatlik bir çalışma yapan itfaiye ekibinden, bir kişi halatla girdiği kuyuda zehirlenme tehlikesi geçirdi. Tüm uğraşlara rağmen kuyuya atılan köpekler bulundukları yerden çıkarılamadı.

Olay, Süleymaniye Mahallesinde bulunan boş bir tarladaki kuyuda meydana geldi. İddiaya göre sabah saatlerinde başıboş olan 2 sokak köpeğiyle oynayan çocuklar, daha sonra taş ve sopalarla bu köpeklere vurup yaraladı. Bir süre hayvanlara acı çektirip işkence yapan çocuklar, daha sonra naylon iple bağladıkları köpekleri 35 metre derinliğindeki ağzı açık boş kuyuya atıp kaçtı. Kuyudan köpek sesinin geldiğini fark eden vatandaşlar, polis ve itfaiye ekiplerine ihbarda bulundu. İhbarın üzerine harekete geçen ekipler, boş tarla içerisindeki dar kuyuya girmek için kepçe çağırdı. Kuyunun kenarında 7 metrelik bir çukur açan kepçenin ardından, bu kez itfaiye ekipleri elleriyle kuyunun taşlarını saatlerce sökmeye çalıştı. Özel aletlerle kuyudan köpekleri almak mümkün olmayınca bir itfaiye eri halat yardımıyla dar olan kuyuya indirildi. Bir süre ip merdivenlerden 35 metrelik kuyuya inen itfaiye eri, havasızlık ve karbon monoksit gazından etkilenince zehirlenme tehlikesi geçirdi. Bunun üzerine itfaiye eri arkadaşlarının yardımıyla kuyudan güçlükle çıkarıldı. Olay yerinde hazır bekletilen ambulansa alınan itfaiye erine oksijen takviyesi yapılırken, kurtarma çalışmasına ara verildi. (haberler.com)

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık