Ana Sayfa Güncel 3.YARGI PAKETİ İLE TAHLİYELER BAŞLADI (Fotoğraflı-Görüntülü)

3.YARGI PAKETİ İLE TAHLİYELER BAŞLADI (Fotoğraflı-Görüntülü)

"3. Yargı Paketi" olarak bilinen Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ile Sivas Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan 37 mahkum tahliye edildi

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2012 Perşembe 20:20
3.YARGI PAKETİ İLE TAHLİYELER BAŞLADI

     
     (Fotoğraflı-Görüntülü)
"3. Yargı Paketi" olarak bilinen Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun'un, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından, Sivas Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan 37 mahkum tahliye edildi."3. Yargı Paketi" olarak bilinen Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun'un, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından, Sivas Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan 37 mahkum tahliye edildi.

İşlemleri tamamlanan 37 mahkum, akşam saatlerinde cezaevinden çıkış yaptı. Tahliye edilen mahkumlardan Naci Gözel, 7 yıldır cezaevinde yattığını belirterek, cezasının bitmesine 11 ay kala denetimli serbestlikten yararlandığını söyledi. Serbest kaldığı için mutlu olduğunu ifade eden Gözel, ''Bundan sonra önümüze bakıp çalışacağız. Bir daha buraya gelmeyeceğiz. Allah kimseyi buraya düşürmesin'' dedi.

Sevda Çopuk ise, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine dilekçe verdiğini belirterek, dilekçeyi verdiği gün tahliyesinin gerçekleştiğini, çocuklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Halil Macit de, 10 gün önce erken tahliye olmanın sevincini yaşadı.

Tahliyelerin yarın da devam edeceği kaydedildi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz 
Şehit ve gazi ailelerinden Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Şehit ve gazi ailelerinden Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık