Ana Sayfa Urfa Haberleri 4 AYDA 425 BİN HASTA’YA SAĞLIK HİZMETİ VERİLDİ

4 AYDA 425 BİN HASTA’YA SAĞLIK HİZMETİ VERİLDİ

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ocak-Nisan aylarında 425 bin hastaya, sağlık hizmeti verdi.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2014 Perşembe 09:48
4 AYDA 425 BİN HASTA’YA SAĞLIK HİZMETİ VERİLDİ

Hastaların 83 bin kişisi Acil Servis’te, 10 bin kişisi dâhili branşlarda yatarak, 10 bin kişisi ise ameliyat edilerek tedavi edildi. Tedavi edilen hastalardan 20 bin 300 Suriyeli Mülteci ayaktan, bin 700 Suriyeli Mülteci ise yatarak tedavi gördü.

Konuyla ilgili Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Uz. Dr. Abdülkadir YETİŞGİN yaptığı açıklamada; Hastanemizde (171)  uzman doktor , (325)  hemşire.  (174) Veri Hazırlama Personeli ve acil servis ile birlikte 121 poliklinikte günlük ortalama 5 bin hastaya ayaktan sağlık hizmeti verildiğini belirten YETİŞGİN;  Hastanemizde 66’sı yoğun bakım yatağı olmakla beraber 551 yatak bulunmaktadır. Mevsimsel nedenler ve bölgede ikamet eden Suriyeli mülteci hastalar ile birlikte bölgenin en büyük ve en kapsamlı devlet hastanesi olması sebebiyle yoğun bakımlar dahil olmak üzere doluluk oranımız %96’ya yükselmiştir. Buna rağmen hastanemize müracaat eden hiçbir hasta tedavi hizmeti almadan geri çevrilmemiş olup Müracaat eden her hastanın tedavisi gerek ayaktan gerekse yatarak yapılmıştır. Hastanemiz modern sağlık ekipmanları ile donatılmış tecrübeli, genç ve dinamik hekim kadrosuyla bölge halkına tam teşekküllü sağlık hizmeti vermektedir dedi.

2014 yılı Ocak-Nisan ayları içinde toplamda 425 bin kişinin tedavi edildiğin belirten Yetişgin, 83 bin kişi Acil Serviste, 10 bin kişi ameliyat edilerek (Cerrahi Branşlar), 10 bin kişinin ise Dahili Branşlarda yatarak tedavi gördüğünü belirtti.

YETİŞGİN, ayrıca Bin 500 kişiye Anjiyografi Hizmeti, 14 bin kişiye MR Hizmeti, 17 bin kişiye BT(Bilgisayarlı Tomografi) Hizmeti, 70 kişiye EEG Hizmeti, 2 bin kişiye EMG Hizmeti, 446 kişiye Mamografi Hizmeti,  27 bin kişiye Ultrason Hizmeti,  4 bin kişiye Kemik Dansitometresi Hizmeti, 29 bin kişiye EKG Hizmeti, 15 bin kişiye Ekokardiyografi (Eko) Hizmeti,2 bin kişiye Mamografi Hizmeti, 4 bin kişiye Sintigrafi Hizmeti, 100 bin kişiye Röntgen Hizmeti verildiğini belirterek, hastanemizin daha iyi hizmet verebilmesi için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık