Ana Sayfa Urfa Haberleri 4 Bin Koreli Öğrenci Urfa'ya Geliyor

4 Bin Koreli Öğrenci Urfa'ya Geliyor

Güney Koreli 4 bin öğrenci, 40 gün içinde Türkiye turu kapsamında 13 ili gezerek Anadolu'nun kültürel varlıklarını yakından tanıyacak.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2012 Perşembe 21:12
4 Bin Koreli Öğrenci Urfa'ya Geliyor
Güney Koreli 4 bin öğrenci, 40 gün içinde Türkiye turu kapsamında 13 ili gezerek Anadolu'nun kültürel varlıklarını yakından tanıyacak. Koreli öğrencilerin tur kapsamında İstanbul,Bursa, Konya, Ağrı, Şanlıurfa,Kayseri, Burdur, İzmir, Hatay, Denizli,Muğla, Nevşehir ve Antalya illerinde bulunan tarihi Ören yerlerini gezeceği ifade edildi. Proje kapsamında Antalya'ya gelen Güney Kore Siji Lisesi'nin 50 öğrencisi, Manavgat Şelalesi ve SideAntik Kent'i gezerek arkeolog Dr. Son Myung Hee'den bilgi aldı. SSR Turizm Seyahat Acentesi Korece turist rehberi ve arkeoloji turizmi uzmanı Dr. Son Myung Hee, tur çerçevesinde 40 gün içinde 4 bin ilk ve ortaöğretim öğrencisini Anadoluturuna çıkartarak tarihi Ören yerlerini gezdireceklerini söyledi. İlk turun 26 Aralık'ta başladığını ve 400 öğrencinin katıldığını belirten Hee, turlarla, Kore Milli Eğitim Bakanlığı'nın kardeş ülke gördükleri Türkiye'yi küçük yaşta iyi tanımalarını için gönderdiğini kaydetti. Hee, "Güney Kore halkı Türkiye'yi çok seviyor. Bu sevgi hepimizde var. Koreliler, Türklere 'kan kardeşimiz' tabirini kullanıyor. Güney Kore devletinin yılın 12 ayı dünyada öğrencisini gönderdiği tek ülke Türkiye." diye konuştu.
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık