Ana Sayfa Güncel 4 Dil Bilen Papağanı Bulana...

4 Dil Bilen Papağanı Bulana...

Mardin'de künefe salonu işleten Sadık Barol, 4 dil bilen papağanının bulunması için yerel gazeteye ilan verdi.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2011 Cuma 08:09
4 Dil Bilen Papağanı Bulana...
Mardin'de künefe salonu işleten Sadık Barol, 4 dilden bazı sözcükleri söyleyen, müşterilerinin maskotu haline gelen ve 2 gün önce kaybolan papağanının bulunması için yerel gazeteye ilan verdi. Barol, kayıp papağanını getirene 1000 TL ödül vereceğini belirterek, "Aramadık yer bırakmadık. İşletmemize sırf papağan için gelen çok sayıda müşterimiz vardı. Hala kayıp olmasını kabullenmiş değilim" dedi.

Sadık Barol, işyerine gelen müşterilere Türkçe, Kürtçe, Arapça ve İngilizce "Hoşgeldiniz" diyen 'Jago' cinsi papağanının kaybolduğunu belirterek, bulunması için yerel gazeteye ilan verdi. İlanda, papağanın fotoğrafı da yer alırken, Barol, papağanını bulana 1000 lira ödül vereceğini de söyledi. 5 yıldan bu yana gözü gibi baktığı ve zaman zaman 'hava alsın' diye bahçeye saldığı papağanının kanatlarını kırptığı için uzun uçuş yapamadığını anlatan Sadık Barol, şöyle konuştu:

"2 gün önce müşterilerin artan ilgisi üzerine bahçeye saldım. Müşteri yoğunluğu ve dalgınlığımdan olsa gerek, geç fark etmem ardından da, bir anda gözden kaybolduğun görünce aramaya başladı. İşletmemizde ve çevrede aramadık yer bırakmadık. Ama bulamadık. "

Barol, 'Jago' cinsi kırmızı kuyruklu erkek papağanını bulana 1000 TL ödül vereceğini ayrıca, bulan veya yerini söyleyene 1 ay süre ile her gün birer porsiyon özel kaymaklı künefe ikramında bulunacağını söyledi. Sadık Barol, "Papağanımı çok seviyorum. Birçok cümleyi 4 farklı dilde gelen müşterilere söylüyordu. Müşterilerim de gelip gidip papağanımı soruyorlar. Ne cevap vereceğimi hala onlara söylemiş değilim. Sadece bakımı için bir süreliğine alı koyduğumu söylüyorum. Fazla da zaman geçmeden bulunması içinde başına ödül koymayı uygun gördüm. Umutlu bekleyişimiz devam ediyor" dedi.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Gaziantep'te FETÖ sanığı eski hakime hapis cezası

Gaziantep'te FETÖ sanığı eski hakime hapis cezası

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık