Ana Sayfa Urfa Haberleri 4 Yılda 400 Proje'sinde tadilat

4 Yılda 400 Proje'sinde tadilat

AK Parti'nin Şanlıurfa'da seçim taahhütnamesi olarak Bakan Çelik'in duyurduğu 4 yılda 400 proje sözü içinde yer alan 3 önemli proje iptal edildi..

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2012 Pazartesi 23:28
4 Yılda 400 Proje'sinde tadilat
AK Parti'nin Şanlıurfa'da seçim taahhütnamesi olarak Bakan Çelik'in duyurduğu 4 yılda 400 proje sözü içinde yer alan 3 önemli proje iptal edildi..

Urfa Haber'in sosyal paylaşım sitesindeki "Yor Kafanı" grubundan aldığı bilgiye göre, "4 yılda 400 proje taahhütnamesi"nin 14. sayfasında ilan edilen  1 Arkeloji müzesi, 1 Mozaik Müzesi ve 2 müze arası Arkopark projelerinin iptal edildiği, bunun yerine Şanlıurfa'ya sadece yeni bir müze yapılacağı açıklandı.

Bilindiği üzere, Şanlıurfa'nın hali hazırdaki müzesinde 80 bin adetin üzerinde tarihi eser bulunuyor. Müzenin yetersiz oluşundan dolayı bu eserlerin yarıdan fazlası sergilenecek alan bulamadığı için ziyaretçilere buluşamıyor, ziyarete açılamıyor. Öte yandan tarihi Göbeklitepe'te her yıl yapılan kazı çalışmalarından elde edilen 50 nin üzerine yeni eserlerde eski müze de koruma altına alınıyor.

AK Parti'nin seçim taahhütnamesinde dile getirdiği, 4 farklı müze projeleri, her yanından tarih fışkıran Şanlıurfa'da sevinçle karşılanmış, bu projelerin hayata geçmesi ile Şanlıurfa'nın tarihi amaçlı turizim konusunda cazibe merkezi haline geleceği dile getirilmişti. Bu projeler de Şanlıurfa'daki turizme dayalı hizmet veren işletme ve esnafların sevince boğulmasına neden olmuştu.

Ancak bu önemli projelerin iptal edilmesi, taahhütnameden çıkarılması Şanlıurfa kamuoyu tarafından duyulması üzerine tepki ile karşılandı. 

Olaya tepki gösteren bazı yorumcular " Eğer bu projelerin iptali doğru ise, seçim uğruna Şanlıurfa ile resmen alay edilmiş, Şanlıurfa'lı kaldırılmıştır. Bakalım daha hangi projeleri iptal edecekler" şeklinde tepki gösterdiler.


İşte iptal edilen o projelerin fotoları:

Urfa Haber ÖZEL / Yor Kafanı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık