Ana Sayfa Türkiye 40 İlde FETÖ'nün Mahrem İmamlarına Operasyon: 134 Kişi İçin Yakalama Kararı Var

40 İlde FETÖ'nün Mahrem İmamlarına Operasyon: 134 Kişi İçin Yakalama Kararı Var

Konya merkezli 40 ilde eş zamanlı düzenlenen FETÖ'nün mahrem imamlarına yönelik operasyonda, 134 kişi için yakalama kararı verildi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2017 Çarşamba 10:09
40 İlde FETÖ'nün Mahrem İmamlarına Operasyon: 134 Kişi İçin Yakalama Kararı Var

Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik haklarında yakalama kararı verilen örgütün  Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan askeri personele 'Mahrem imamlık' yaptıkları öne sürülen 134 kişi hakkında eş zamanlı operasyon başlatıldı.

134 KİŞİ İÇİN YAKALAMA KARARI

Konya  Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimi ardından FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında  Emniyet MüdürlüğüKaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince daha önceden gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri ve yapılan çalışmalar sonucunda örgütün,  Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan askeri personele 'mahrem imamlık' yaptıkları ileri sürülen 134 kişi hakkında 'FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak, örgüt adına eylem ve faliyette bulunmak, örgüt adına hizmet yüklenmek, örgüt kapsamında kadrolaşmak' suçlarından yakalama kararı verildi.

KONYA MERKEZLİ 40 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

 

 

 

Bunun üzerine bugün  Konya merkezli 40 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonun devam ettiği belirtildi. Şüphelilerin örgüt içerisinde, genel müdür, müdür, müdür yardımcısı, öğretmen, ümitçi, ser doktor, doktor ve şehir dışı talebe mesulü pozisyonlarında görev yaptıkları ileri sürüldü. Örgüt içerisinde yer alan ümitçinin, örgüt içerisinde faaliyet gösterirken bağlantısını koparmış kişileri tekrar örgüte kazandırmak için görevlendirilen kişi olduğu belirtildi. Şehir dışı talebe mesulünün ise, askeri lise ve harp okulu öğrencilerine okuldan mezun oluncaya kadar iki haftada bir öğrencilerin öğrenim gördükleri şehre giderek askeri öğrenciye örgütsel faaliyet yaptıran ve öğrenci ile 8 yıl boyunca bire bir ilgilenen kişi olduğu belirtildi.

 

(sondakika.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık