Ana Sayfa Urfa Haberleri 43 BİN 569 ÖĞRENCİ ORTAK SINAVLARA GİRİYOR

43 BİN 569 ÖĞRENCİ ORTAK SINAVLARA GİRİYOR

26-27 Kasım tarihlerinde Tüm Türkiye de olduğu gibi Şanlıurfa´da da yapılacak olan Ortak Sınavlara toplam 43 bin 569 öğrenci katılacak. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Ortak Sınav, İlimizde 491 okulda yapılacak olup toplam 16 bin 338 öğretmen ise gözetmen olarak görev alacak.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2014 Çarşamba 08:33
43 BİN 569 ÖĞRENCİ ORTAK SINAVLARA GİRİYOR

Sınavda 8´nci sınıfta eğitim öğretim gören öğrencilere Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen ve Teknoloji, Türkiye Cumhuriyeti İnkılâp Tarihi ve Yabancı Dil derslerinden sorular sorulacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci kurum amirleriyle birlikte sınav evraklarının dağıtımının yapıldığı Haliliye ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasındaki Depoya sabah 05.00 te gelerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi ve yetkilerden bilgi aldı.

Burada bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci “Bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz Ortak Sınavlara İlimiz genelinde toplam 43 bin 569 öğrenci katılacak. Bu rakam birçok ilin toplam öğrenci nüfusundan fazla. Yapılacak olan sınavın sorunsuz bir şekilde yapılması için tüm tedbirlerimizi aldık. Sabah 05.00 ten itibaren İlimizin en uzak noktalarına sınav evraklarını ulaştırmak üzere okul müdürlerimize sınav kutularını teslim ediyoruz.’’dedi. Ben bu sınavın yapılmasında bizlere desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere, Emniyet Müdürümüze, Jandarma Alay Komutanımıza, Okul Müdürlerimize, Öğretmenlerimize ve sistemin işleyişine büyük katkı sağlayan personel arkadaşlarımıza buradan teşekkür ediyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize de başarılar diliyorum dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık