Ana Sayfa Urfa Haberleri 44 BİN 560 ÖĞRENCİ ORTA ÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVINDA TER DÖKECEK

44 BİN 560 ÖĞRENCİ ORTA ÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVINDA TER DÖKECEK

Şanlıurfa'da 28-29 Kasım tarihlerinde yapılacak olan Ortaöğretime Geçiş Sınavı'na toplam 44 bin 560 öğrenci katılacak.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2013 Perşembe 11:28
44 BİN 560 ÖĞRENCİ ORTA ÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVINDA TER DÖKECEK

Şanlıurfa'da 28-29 Kasım tarihlerinde yapılacak olan Ortaöğretime Geçiş Sınavı'na toplam 44 bin 560 öğrenci katılacak. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Orta Öğretime Geçiş Sınavı il genelinde 428 okulda yapılacak olup toplam 5 bin 228 öğretmen ise gözetmen olarak görev alacak. Sınavda 8'nci sınıfta eğitim öğretim gören öğrencilere Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ve yabancı dil derslerinden sorular sorulacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci sınav evrakların dağıtımı yapıldığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü deposuna sabah 05: 00'da gelerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Tüm İl Milli Eğitim Şube Müdürleri'nin de hazır bulunduğu depoda sınav evrakların dağıtımı sorunsuz bir şekilde yapıldı.

Okul müdürlerine tek tek başarılar dileyerek okullarına uğurlayan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, "Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Orta Öğretime Geçiş Sınavı'nda ilimiz genelinde toplam 44 bin 560 öğrenci katılacak. Bu rakam birçok ilin toplam öğrenci nüfusundan fazla. Yapılacak olan sınavın sorunsuz bir şekilde yapılması için tüm tedbirlerimizi aldık. Sabah 05: 00'dan itibaren okul müdürlerimize sınav kutularını dağıtımı yaptık. Ben 28-29 Kasım tarihlerinde Ortaöğretime Geçiş Sınav'ına giren tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize buradan başarılar diliyorum" dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık