Ana Sayfa Türkiye 46 IŞİD'li Öldürüldü

46 IŞİD'li Öldürüldü

Cerablus'tan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. ÖSO, Türkiye sınırına üç kilometre mesafedeki Keklice köyünü IŞİD'den aldı.

Giriş Tarihi: 24 Ağustos 2016 Çarşamba 15:19
46 IŞİD'li Öldürüldü

Keklice'den sonra operasyona devam eden Türkiye destekli muhalifler, Kıvırcık Karakuyu, Elvaniye ve Güğüncük köylerinin denetimini sağladı.

Terör örgütü IŞİD'in Türkiye sınırıyla doğrudan temas kurduğu son nokta olan Cerablus'a doğru ilerleyen birlikler, 46 militanı öldürdü. Bölgeden son dakika haberleri gelmeye devam edecek.

Türkiye'nin gece sabaha karşı başlattığı Suriye harekatında sıcak dakikalar yaşanıyor. Tank birliklerinin öğleye doğru Suriye topraklarına girmesiyle birlikte, Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı güçler Cerablus'a ilerlemeye başladı.

ÖSO, ilk olarak sınıra üç kilometre mesafedeki Keklice köyünü IŞİD'den aldı. Keklice'den sonra Kıvırcık Karakuyu köyü de birkaç saat içinde ÖSO'nun denetimine geçti.

ÖSO güçlerinin Kıvırcık Karakuyu'nun hemen ardından Elvaniye ve Güğüncük köylerini de IŞİD'den temizlediğini bildiriyor. Terör örgütü IŞİD mensubu 46 militan operasyonda öldürüldü.

ÖSO, ele geçirdiği köylerden doğu yönündeki ilçe merkezine ilerleyebilmek için çevre güvenliği oluşturuyor.

Cerablus’un batı ve kuzeyinde ÖSO ile IŞİD militanları arasında yer yer çatışmalar yaşanıyor.

Sınırı geçen tanklar Cerablus’a ulaşan IŞİD’in ikmal yollarını kesti. Bab Bölgesi’nden destek için yola çıkan bazı IŞİD araçları da Türk F-16 ve koalisyon ülkelerinin savaş uçakları tarafından hedef alınarak vuruldu. Türk savaş uçakları IŞİD’e ait bomba yüklü üç aracı da imha etti.

Operasyona ÖSO bünyesindeki Sultan Murat Tugayı, Sukur El Ceber, Şam Cephesi ve Feylek El Şam örgütü mensupları katılıyor.

ÖSO güçlerinin zırhlı birlikler eşliğinde Cerablus merkezine doğru hareket etmesi bekleniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık