Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri 46 Stk'dan İmralı Görüşmelerine Destek

46 Stk'dan İmralı Görüşmelerine Destek

Şanlıurfa'da, 46 sivil toplum örgütü adına yapılan açıklamada, İmralı'da Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmelere destek verildiği belirtilirken, akan kanın bir an önce durdurulması istendi.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2013 Cumartesi 15:33
46 Stk'dan İmralı Görüşmelerine Destek

Şanlıurfa'da, 46 sivil toplum örgütü adına yapılan açıklamada, İmralı'da Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmelere destek verildiği belirtilirken, akan kanın bir an önce durdurulması istendi.

Mazlum-Der öncülüğünde, Ahmet Bahçıvan İş Merkezi'nde bir araya gelen 46 sivil toplum örgütü temsilcisi, 'barış' çağrısı yaptı. Hükümet tarafından ikinci kez başlatılan görüşmelerin çok anlamlı olduğunu vurgulayan temsilciler, sürece destek verdiklerini belirttiler. Grup adına açıklama yapan Mazlum-Der Başkanı Ömer Sinikan, "30 yıldır devam eden bu savaş hem Türk halkına hem de Kürt halkına acıdan ve gözyaşından başka bir şey yaşatmamıştır. Barışın gerçekleşmemesi halinde olay daha da içinden çıkılmaz bir hale gelecektir. Hükümet kararlı ve şeffaf olarak bu süreci devam ettirmeli, her türlü provokasyona karşı dikkatli ve hazırlıklı olmalıdır. Bu anlamda Paris'te işlenen cinayeti esef ve nefretle kınıyoruz.Türkiye'de yaşanan bu kardeş kavgasını, kan davasına dönüştüren zihniyetin artık bitmesini, akan kanın bir an önce durmasını istiyoruz. 2013 yılı barış yılı olsun istiyoruz" dedi. Grup daha sonra dağıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık