Ana Sayfa Eğitim 5 BİN DERSHANE ÖĞRETMENİNE KADRO

5 BİN DERSHANE ÖĞRETMENİNE KADRO

Milli Eğitim Bakanlığı, dershanelerin 1 Eylül'den itibaren kapanmasıyla birlikte dershanelerin en tecrübeli öğretmenlerini transfer edecek.

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2015 Salı 21:29
5 BİN DERSHANE ÖĞRETMENİNE KADRO

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershane öğretmenleri için 5 bin kişilik kadro ayrıldığını açıkladı. MEB, 5 bin dershane öğretmenini KPSS şartı olmaksızın atamasını yapacak. Öğretmenler için bakanlığın hazırladığı yazılı ve sözlü sınavdan başarılı olmak yeterli olacak. Başvuru için ön şart ise 6 yıl sigortalı bir dershanede öğretmenlik yapmış ve pedagojik formasyon sahibi olmak aranacak.

MEB ayrıca 40 yaş şartını da aramayacak. Takvimin haberine göre Bakanlık kadrosuna alınan öğretmenler bakanlık kurslarında ve halk eğitim merkezlerinde görevlendirilecek. MEB, dün öğretmenlerin ön başvuruları almaya başladı. Başvurular yarın sona erecekken, asıl başvuru ve işe alımlar ise 1 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı Ağustos ayında 47 bin öğretmen ataması yapacak. Bu atamalar KPSS ile yapılacak.

Kaynak : Takvim

YORUMLAR
  • yorum2015-06-30 21:59:42kamil

    alın nasılsa sizden olmayanları sınavdı mülakattı derken eleyeceksiniz.rabbim inşallah yaptığınız adaletsizlikleri sizden iki cihanda da sorar

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık