Ana Sayfa Urfa Haberleri 6 AYDA TAMAMLANAN HALININ İPİNİ BAŞKAN BAYDİLLİ KESTİ

6 AYDA TAMAMLANAN HALININ İPİNİ BAŞKAN BAYDİLLİ KESTİ

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Kültür Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Halı Dokuma merkezinde yaklaşık 6 ayda dokunarak tamamlanan halının iplerini makasla kesti.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2016 Salı 10:43
6 AYDA TAMAMLANAN HALININ İPİNİ BAŞKAN BAYDİLLİ KESTİ

Hayata geçirdiği örnek projelerle takdir edilen Karaköprü Belediyesi, ev hanımlarını üretkenliğe teşvik etmek adına çalışmalarını sürdürüyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Belediye Başkan Yardımcısı ile birlikte Kültür Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren halı dokuma merkezini ziyaret etti.

Kursta eğitim gören kadınlar tarafından yapılan el işi halıları inceleyen Başkan Baydilli, yaklaşık 6 ayda dokunarak tamamlanan ipek halının iplerini kesti.

Başkan Baydilli, Karaköprü Belediyesi olarak bu gibi kursları sadece şehir merkezinde değil Kırsal Mahallelerde de açmayı planladıklarını söyledi.

Amaçlarının kadınları hak ettikleri yere taşımak olduğunu aktaran Başkan Baydilli,  “Belediyemizin bünyesinde hizmet veren halı dokuma merkezimizi ziyaret ettik. Uzun bir süre uğraş verilerek bitirilen bir halının iplerini kestik. Sosyal belediyecilik gereği bu ve buna benzer merkezleri açarak kadınlarımızın da istihdamına yönelik hizmetleri yapmaya devam ediyor. Karaköprü Belediyesi olarak bu gibi kursları sadece şehir merkezinde değil Kırsal Mahallelerimizde de açmayı planlıyoruz. Bizim amacımız buradaki kadınlarımızı hak ettikleri yere taşımak. Bir nebze de olsa kendi ailelerine ve aile bütçelerine katkıda bulunmasıdır. Ben halı dokuma merkezimizdeki kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Zor bir iş yapıyorlar. El emeği göz nuru halıları dokuyorlar” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Narlıdere Kavşağı 11 Nisan’da trafiğe açılıyor

Narlıdere Kavşağı 11 Nisan’da trafiğe açılıyor

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık