Ana Sayfa Güncel 6 BELEDİYE BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI

6 BELEDİYE BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI

Güvenlik güçlerince KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonla aralarında 6 belediye başkanının da olduğu 10 BDP'li gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2012 Perşembe 11:52
6 BELEDİYE BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI
PKK'nın şehir yapılanması KCK ile ilişkisi olduğu iddia edilen 10 kişi Özel Yetkili VanCumhuriyet Başsavcıvekilliği tarafından verilen emirle gözaltına alındı.


Van'da düzenlenen operasyonda aralarında Van Belediye Başkanı BDP'li Bekir Kaya'nın da bulunduğu 3 belediye başkanı ile birlikte 10 BDP'li gözaltına alındığı haberleri geliyordu ancak daha sonra bu sayının arttığı bildirildi.


Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Halilağa Mahallesi'ndeki evinde 3 saat süren aramanın ardından polisler tarafından alınarak Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'ndeki prefabrik başkanlık binasına götürüldü. Kaya'nın makam odasındaki aramanın ardından gözaltına alındığı bildirildi.
Kaya'nın evinde bulunan bağımsız Van Milletvekili Aysel Tuğluk da evdeki aramanın ardından Kaya ile belediye binasına gitti.


GÖZALTINA ALINAN BELEDİYE BAŞKANI SAYISI 6'YA YÜKSELDİ
Van Belediye Başkanı haricinde Van'ın Başkale İlçe Belediye Başkanı Hecer Sarihan, Muradiye Belediye Başkanı İzzet Çelik, Muradiye Belediye Başkanı İzzet Çelik kendi evlerinde polis tarafından gözaltına alındı. Özalp İlçe Belediye Başkanı Murat Durmaz ise polis tarafından bulunduğu Gaziantep'te gözaltına aldı. Böylece gözaltına alınan belediye başkanlarının sayısı 6'ya yükseldi.


Bunların yanı sıra, BDP'nin Başkale BDP eski ilçe başkanı Derviş Polat, Muradiye, İlçe başkanı Şirin Yıldız ve İzmir'de bulunan Van eski İl Başkanı Cüneyt Caniş de gözaltına alındı.
Eş zamanlı operasyonlar sırasında belediye binalarında da aramalar yapılırken çok sayıda evrak ve hard diske el konuldu.

DHA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da uyuşturucu operasyonu

Şanlıurfa'da uyuşturucu operasyonu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık