Ana Sayfa Urfa Haberleri 68 Yıl Önce Öldü, Şimdi Suçlanıyor..

68 Yıl Önce Öldü, Şimdi Suçlanıyor..

Viranşehir'de 1897 yılında doğan ve 1943 yılında vefat eden Şanlıurfa'lı Ait Yıldız adına yeni düzenlenmiş silah ruhsatı kafa karıştırdı.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2011 Çarşamba 23:30
68 Yıl Önce Öldü, Şimdi Suçlanıyor..
Viranşehir'de yaşayan Mehmet Yıldız adlı vatandaşa gelen bir tebliğat kendisini şok etti.

Şanlıurfa 3.sulh Ceza mahkemesinden kendisine gelen tebliğata çok şaşıran Mehmet Yıldız adlı vatandaş mahkeme kararını okuyunca şok olduğunu söyledi.

Mehmet Yıldız ''Bugün aldığım mahkeme tebliğatını okuyunca şok oldum. Bundan 68 yıl önce vefat eden (Ölüm Tarihi 1943)dedem Ait Yıldız'a ait olduğu söylenen ruhsatlı silah 01.11.2011 tarihinde yakalanmış ve varisi olduğumuz için hakkındada ki Şanlıurfa 3. Sulh Ceza mahkemesi kararı bize tebliğ edildi. Kararı okuduktan sonra hemen gerekli yerlere müracaat etti. Şimdi benim kafamı kurcalayan sorulara göre 1. Bu silah ruhsatı şimdiye kadar neredeydi, 2. Bu silah ruhsatı kimin üzerinde yakalandı 3. 1943 yılında vefat eden dedemin adına düzenlenen bu ruhsat nerede ve kim tarafından verildi. Bu sorulara yanıt arıyorum. 1897 yılında doğan ve 1943 yılında vefat eden dedeme ait olduğu söylenen silah ruhsatı olayında mutlaka bir yanlışlık olmalı. Karara itiraz edip gerçeğin ortaya çıkması için hukuki mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim''dedi. MehmetYıldız adlı vatandaş gerekli başvuruları yapmak için Viranşehir Nüfus idaresinden dedesine ait ölüm tutanağını da aldı.
(bizimgazete63.com)

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık