Ana Sayfa Siyaset 7 BİN OYU OLAN KEJAN AŞİRETİ, AK PARTİ’Yİ BIRAKIP HDP’YE GEÇTİ

7 BİN OYU OLAN KEJAN AŞİRETİ, AK PARTİ’Yİ BIRAKIP HDP’YE GEÇTİ

AKP'nin Siverek İlçe kurucularından olan ve Urfa genelinde 7 bin oyu olan Kejan aşireti kanaat önderlerinden Mehmet Kıran AKP'den istifa ederek HDP'ye katıldı.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 17:22
7 BİN OYU OLAN KEJAN AŞİRETİ, AK PARTİ’Yİ BIRAKIP HDP’YE GEÇTİ

HDP'nin cumhuriyet meydanında düzenlediği mitinge Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet  Türk, Osman Baydemir, Emine Ayna, İbrahim Ayhan katıldı.

 

Ahmet Türk miting alanında halka hitap ettikten sonraya sahneye Kejan Aşireti'nin önde gelenlerinden Mehmet Kıran'ı sahneye davet ederek HDP rozeti taktı.

2002 yılında AK Parti Siverek ilçe kurucularında biri olan Mehmet Kıran, Uludere’de öldürülen 34 insanın sorumlularının bulunmaması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kobani düştü düşecek’ demesinden dolayı HDP’ye geçtiklerini belirtti. Urfa geneli 7 bin oyları olduğunu ifade eden Mehmet Kıran aile olarak oylarını HDP’ye vereceklerini söyledi. Siverek ilçesinde düzenlenen HDP mitinginde AKP'den istifa ederek HDP'ye geçtiğini açıklayan Kıran'a HDP rozeti Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk tarafından takıldı.

 

Yapılan tören esnasında konuşan Mehmet Kıran "Ben Kejan aşireti kanaat önderi Mehmet Kıran. Ben AK Parti 2002 kurucularından biriyim ve ben bugün AK Parti’den istifa edip HDP’ye geçiyorum. İstifa etmemin sebebi 34 kişinin Uludere’de uçaklarla katledilmesi ve mahkemelerde hesap verilmemesidir. İkincisi Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antep’te konuştuğu zaman ‘Kobani düştü düşecek’ dedi.  Bugün yolumuz artık HDP’dir. İnsanların kanının akmaması için HDP diyorum” dedi. 

 

 

YORUMLAR
 • yorum2015-06-03 01:43:32kejanlilar

  bende almanyadan verdiyiniz karardan dolayi bütün kejan asiretine saygilar diliyorum bende bingöldeki kejan asiretinin mesubuyum

 • yorum2015-06-02 15:49:46mıhey

  davasını satanlar bi daha satar mazeretlere ne kadar sığınsalarda

 • yorum2015-06-01 19:33:10halil

  helal olsun

 • yorum2015-06-01 19:12:53Osman ŞENYAŞAR

  Bir gön herkes doğru yollu bulacsktır. Yaşasın halkların kardeşliği yaşasın HDP nın yükselişi

 • yorum2015-06-01 17:58:46Ahmet Alpfidan

  En iyisini yapmışlar,darısı diğer halklarımızın başına

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Fakıbaba'dan Çiftlikbank açıklaması

Fakıbaba'dan Çiftlikbank açıklaması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık