Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri 7 YIL ÖNCE ÇALINAN MOTOSİKLETİ BAŞINA İŞ AÇTI

7 YIL ÖNCE ÇALINAN MOTOSİKLETİ BAŞINA İŞ AÇTI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 2007 yılında motosikleti çalınan vatandaş, tam 7 yıl sonra hırsıza kesilen trafik cezasını ödemek zorunda kaldığını iddia etti.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2014 Cuma 17:53
7 YIL ÖNCE ÇALINAN MOTOSİKLETİ BAŞINA İŞ AÇTI

Siverek ilçesinde seyyar satıcılık yapan Halit Ekincioğlu (31), 2007 yılında pazarda alışveriş yaparken 63 ED 251 plakalı motosikletini çaldırdı. Tüm aramalarına rağmen motosikletini bulamayan Ekincioğlu, durumu polis, maliye ve trafik birimlerine bildirdi. Yaklaşık 7 senedir motosikletinden haberalamayan Ekincioğlu, Ulaştırma Bakanlığı tarafından evine gelen ceza bildirimi ile şok yaşadı. Gelen ceza makbuzunda; 26 Şubat 2013 tarihinde motosikletinin Mersin otoyolundan ücret ödemeden geçtiğinin tespit edildiği, bunun suç olduğu, 1 ay içerisinde bildirilen cezayı ödenmesi gerektiği bildirildi.

26 Şubat 2013 tarihinde kesilen cezanın tam 14 ay sonra kendisine bildirilmesine itiraz eden Ekincioğlu, "Hem motosikletim çalındı. Bu da yetmezmiş gibi çalınan motosikletimden dolayı bana ceza kesildi. Bu ceza da bana 14 ay sonra bildirildi. Halbuki ben motosikletimin çalınmasının ardından gerekli tüm mercilere başvurarak durumu bildirmiştim. Mağduriyetimin giderilmesi için tüm yetkilileri göreve çağırıyorum" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Birecik'te altyapı yenileniyor

Birecik'te altyapı yenileniyor

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık