Ana Sayfa Urfa Haberleri 74 YAŞINDA GAZETESİNİN HERŞEYİ

74 YAŞINDA GAZETESİNİN HERŞEYİ

Siverek ilçesinde yayın yapan İrfan Gazetesi'nin imtiyaz sahibi Güyüç, muhabirlik ve baskı gibi her aşamasında çalıştığı gazetesinin dağıtımını da yapmaya başladı.

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2012 Pazartesi 21:13
74 YAŞINDA GAZETESİNİN HERŞEYİ
Siverek ilçesinde yayın yapan İrfan Gazetesi'nin imtiyaz sahibi Güyüç, muhabirlik ve baskı gibi her aşamasında çalıştığı gazetesinin dağıtımını da yapmaya başladı. Cumhuriyet tarihinin Anadolu'daki en eski gazeteleri arasında yer alan, 1923 yılında kurulan İrfan Gazetesi, Siverek ilçesinde günlük yayın hayatını sürdürüyor.

57 yıldır gazetede çalışan Mehmet Güyüç, gazetede muhabirlik, dizgici ile köşe yazarlığı yaptığını, son 10 yılda da imtiyaz sahibi olarak gazetedeki çalışmalarına devam ettiğini anlattı.

Gazeteye girdiği ilk günkü heyecanıyla çalışmasını sürdürdüğünü ifade eden Güyüç, şu anda da muhabirleri yapılabilecek haberlere ilişkin yönlendirdiğini daha sonra ise haberlerin redaktesini yaptığını, zaman zaman da kendisinin de bazı gelişmeleri haberleştirdiğini dile getirdi.

Dağıtıcı sıkıntısı nedeniyle son günlerde kurumlara ve bazı abonelerine gazeteyi kendisinin ulaştırdığını belirten Mehmet Usta, şunları kaydetti:

"Gazetemizi daha çok öğrencilerin yardımıyla okurlara ulaştırıyordum. Ancak öğrencilerin derslerinin yoğunlaşmaya başlamasıyla birlikte, dağıtıcı da bulamayınca gazeteyi kendim dağıtmaya başladım. Gazeteleri dağıtırken gözlerim iyi görmediğinden zorluk çekiyorum ama okurlara hizmet ettiğim için mutluyum."

Söz konusu gazeteye Mustafa Kemal Atatürk'ün baskı makinesi hediye ederek maddi yardımda bulunduğunu da hatırlatan Güyüç, günlük 500 tirajı bulunan gazetesinin 100'ncü yaş günününü görmeyi çok istediğini de sözlerine ekledi.

 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz OSM kavşağında kaza: 1 yaralı

OSM kavşağında kaza: 1 yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık