Ana Sayfa Urfa Haberleri 77. YIL DÖNÜMÜNDE ŞANLIURFA’DA ANILDI

77. YIL DÖNÜMÜNDE ŞANLIURFA’DA ANILDI

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 77. Yıl dönümünde Şanlıurfa’da da anıldı.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2015 Salı 17:28
77. YIL DÖNÜMÜNDE ŞANLIURFA’DA ANILDI

Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında ilk olarak Şehitlik Çamlık Anıtına çelenkler sunuldu. Şanlıurfa Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerini Vali Vekili Oğuz Şenlik, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Metin Alpcan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi sundu.

Çelenk sunumunun ardındansa saatler 09.05’i gösterirken Ulu Önder Atatürk anısına iki dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Sirenlerin çalmasıyla devam eden saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunarak bayrağın yarıya çekilmesiyle Şehitlik Çamlık Anıtındaki tören sona erdi.

Atatürk’ü Anma etkinlikleri, Çeaş Şanlıurfa Anadolu Lisesi tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen programla devam etti. Programda günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunması ve konuşmaların yapılmasının yanı sıra; Atatürk’ün askeri kişiliği ve yaşam öyküsünün anlatılması da yer aldı.

Çeaş Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen Mavi Aydınlık adlı oratoryo ise salondaki izleyicilerden büyük beğeni aldı. Program; Atatürk’ün Sevdiği Türküler, Atatürk’e Mektup ve Mustafa Kemal’in Çocukları adlı gösterilerin sergilenmesinin ardından sona erdi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Motorsiklet zinciri parmaklarını koparttı

Motorsiklet zinciri parmaklarını koparttı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık