Ana Sayfa Urfa Haberleri 78 LİLER,TBMM'YE IŞID MEKTUBU YOLLADI!

78 LİLER,TBMM'YE IŞID MEKTUBU YOLLADI!

Şanlıurfa'da adını ilk defa duyuran Şanlıurfa 78’liler Girişimi, IŞİD’in Irak ve Suriye’de gerçekleştirdiği katliamların durdurulması için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve birçok ülkenin elçiliklerine mektup gönderdi.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2014 Salı 18:11
78 LİLER,TBMM'YE IŞID MEKTUBU YOLLADI!

Terör örgütü IŞİD’in Irak ve Suriye’de yaptığı katliamların önlenmesini isteyen Şanlıurfa 78’liler Girişimi, TBMM ve birçok ülkenin elçiliklerine mektup yazdı. Konu ile ilgili Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde yapılan açıklamada ‘‘IŞİD gibi yapıları bölge halklarının ve insanlığın başına bela eden devletlerin yöneticileri ve IŞİD liderliği ile kadrolarından hesap soracak mekanizmalar işletilmeli’’ denildi.

‘‘Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda IŞİD ve El Nusra Cephesi başta olmak üzere, Irak ve Suriye’de faaliyet gösteren El Kaide bağlantılı örgütlere yönelik oy birliğiyle 15 Ağustos’ta kabul edilen 2170 no’lu karar tasarısı bir an önce uygulanmalı. IŞİD’i kollayan devletler kamuoyuna açıklanmalı ve ağırlaştırılmış yaptırımlar uygulanmalı. Uluslararası ceza mahkemeleri, insan hakları örgütleri etnik temizlik yapılan Rojava, Halep, Azaz, Musul gibi bölgelerde derhal incelemeler yapmalı. Tanıklarla konuşup kayıt altına almalı ve sorumlu devletlerin yöneticilerine soruşturma açmalıdır. IŞİD’in on binlerce cihadist toplamasına yardım edenler, bu cihadistlere topraklarında kamp imkanı sağlaya, sınırları kullandıran ülkelerin idarecileri yargılanmalıdır.’’

Yapılan açıklamanın ardından PTT Merkez Şubesine giden grup, ellerindeki mektupları TBMM ve elçiliklere gönderdi.

 

 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz OSM kavşağında kaza: 1 yaralı

OSM kavşağında kaza: 1 yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık