Ana Sayfa Urfa Haberleri 8 Yıllık Husumet Barışla Sonuçlandı

8 Yıllık Husumet Barışla Sonuçlandı

Ceylanpınar İlçesi'nde, akraba olan 'Ekinci' ve 'Taşçı' aileleri arasında 8 yıl önce 1 kişinin ölümüyle başlayan husumet barış yemeğiyle sona erdi.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2013 Pazar 16:03
8 Yıllık Husumet Barışla Sonuçlandı

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde, akraba olan 'Ekinci' ve 'Taşçı' aileleri arasında 8 yıl önce 1 kişinin ölümüyle başlayan husumet barış yemeğiyle sona erdi.

Ceylanpınar'da, 8 yıl önce aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan birbirine akrabaEkinci ve Taşçı aileleri arasında çıkan kavgada Mehmet Emin Ekinci tabancayla açılan ateş sonucu öldü. Akraba aileler arasında başlayan husumetin sonlandırılması için Bdp'li yöneticiler ve kanat önderleri devreye girdi. İkna edilen aileler düzenlenen barış yemeğiyle bir araya getirildi. Yenişehir Mahallesi taziye evinde düzenlenen programa; Bdp Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, BdpŞanlıurfa İl Başkanı Halit Yıldıztekin, Bdp'li Ceylanpınar Belediye Başkanı İsmail Arslan, kanaat önderleri ve barıştırılan aileye mensup kişiler katıldı. CeylanpınarBelediye Başkanı İsmail Arslan, insanın etrafına sevgi, kardeşlik ve barış saçması gerektiğini belirterek, şöyle dedi:

"Yakınlarımıza sahip çıkacağız. Etrafımıza husumet, düşmanlık değil sevgi, kardeşlik, barış saçacağız. Biz karşımızdakine kötülük değil, iyilik yapacağız. En önemlisi tüm kötülüklerin başı olan dedikodu hastalığını bir kenara bırakıp birbirimize sevgiyle saygıyla hoşgörüyle yaklaşacağız."

Dua edilen törende iki ailenin temsilcileri birbiriyle tokalaşarak barıştıklarını ilan etti. Barışan aileler, daha sonra aynı sofrada birlikte yemek yedi.

 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık