Ana Sayfa Güncel “Şanlıurfa Belediyesi Halk Otobüsleri ve Toplu Taşımacılık Adına Yapılan Açıklamamızdır”

“Şanlıurfa Belediyesi Halk Otobüsleri ve Toplu Taşımacılık Adına Yapılan Açıklamamızdır”

ÇETKODER Genel Başkanı Mustafa Göktaş; "Tüketicilerin en temel hakkından biri olan bu ulaşım hakkının belediyeler tarafından öncelikli yapılması geniş halk kitlelerinin yararınadır. " dedi.

Giriş Tarihi: 8 Temmuz 2011 Cuma 22:10
“Şanlıurfa Belediyesi Halk Otobüsleri ve Toplu Taşımacılık Adına Yapılan Açıklamamızdır”
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Merkezi HALKIN YARARINA VE ÇIKARINA OLAN TÜM TÜKETİCİLERİN SAĞLIKLI YOLCULUK ETMESİ, ADINA Şanlıurfa Belediyesi tarafından alınarak hizmete konulan toplu taşıma araçlarına destek verdi.

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş; " Tüm tüketici durumunda olan vatandaşlarımızın en temel tüketim haklarından birisi olan ulaştırma hizmeti içindeki toplu taşıma hizmeti gereğince Şanlıurfa Belediyesi tarafından uygulamaya konulan hizmeti destekliyoruz." dedi.

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş; "Tüketicilerin en temel hakkından biri olan bu ulaşım hakkının belediyeler tarafından öncelikli yapılması geniş halk kitlelerinin yararınadır. " dedi.

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş;" eleştiriler olacaktır. Ancak Belediye yetkilileri bu güzel adımdan geri çekilmesinler. Bizler, Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) olarak yurt geneli toplu taşımacılık hizmetlerinin yerel yönetimler tarafından yapılmasını, ucuz, sıhhi ve güvenilir taşımacılığın sağlanmasını sürekli isteyen bir kuruluşuz. Bu nedenle bu çalışmaya köstek değil destek olmak gerekir" dedi

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş; "Bu tür uygulamalar şehir içindeki trafiği de rahatlatacak, halkın yerel yönetimlere olan güven ve desteğini de arttıracaktır. Bu uygulamalar işi resmiyete sokacak, bu araçları kullananların kılık kıyafet ve davranış şekilleri değişecek, sık sık mesleki eğitimden ve davranış eğitiminden geçirilecek tüketicinin daha sağlıklı hizmet alması sağlanacaktır. " dedi.

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş; "Hiç kimsenin kendi çıkarı ve huzuru için bir başkasının huzurunu ve çıkarını bozma hakkı yoktur. Yani burada toplumun geniş kesimlerinin çıkarı söz konusudur. Sağlıklı, sıhhatli, hijyenik koşulda, tertemiz, pırıl pırıl araçlar ile güvenli yolculuk yapmak tüm tüketicilerimizin hakkı olduğu gibi Şanlıurfa halkının da hakkıdır. Bu bağlamda Şanlıurfa Belediyesince alınan karara ve ilgililere destek olduğumuzu belirtmek istiyoruz, Belediyenin toplu taşıma işinden vazgeçmemesini, gerekirse sayıyı daha da arttırarak yollarına devam etmesinin tüketiciler açısından fayda sağlayacağını ifade etmek istiyoruz. Bu uygulamanın ise tüm yurdumuzdaki belediyelere örnek teşkil etmesini ve toplu taşıma işinin yerel yönetimlerce bir an evvel kendileri tarafından gerçekleştirilmesini diliyoruz " dedi. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star