Ana Sayfa Urfa Haberleri 87 GÜN PATATES VE EKMEK YEDİM

87 GÜN PATATES VE EKMEK YEDİM

Suriye'de 3 ay sonra serbest bırakılan gazeteci Cüneyt Ünal, "87 gün boyunca patates ve ekmek yedim" dedi.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2012 Cumartesi 16:04
87 GÜN PATATES VE EKMEK YEDİM

Gazeteci Cüneyt Ünal'ın serbest bıkarılması için Şam'a giden CHP heyetinde bulunan Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Refik Eryılmaz ile Ankara Milletvekili Levent Gök'ün de aralarında yer aldığı 9 kişilik heyetin Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ve diğer yetkililerle görüştüğünü ve görüşmelerin olumlu geçtiğini kaydetti.

Suriyeli yetkililerin gazeteci Cüneyt Ünal'ı kendilerine teslim etmelerinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Akgöl, ''Filistinli Bashar Fehmi Kadumi'yi de Türkiye'ye getirmek istiyoruz. Ancak Kadumi'nin yaşayıp yaşamadığı bilmiyoruz. Suriyeli yetkililer araştırıyor. Cüneyt Ünal'ı teslim aldık. Cüneyt'in sağlık sorunu bulunmuyor. Gün içerisinde Lazkiye'ye, oradan da Türkiye'ye gelmeyi planlıyoruz'' diye konuştu.

Çok mutluyum

Gazeteci Cüneyt Ünal, serbest bırakıldıktan sonra yaptığı ilk açıklamada, ''Şu an milletvekillerimizin yanındayım. İyiyim ve çok mutluyum'' diye konuştu.

Şiddete uğramadım

CHP heyetiyle basın toplantısı düzenleyen Ünal, "87 gün boyunca Halep'te bir hapishanede kaldım. Herhangi bir şekilde şiddete uğramadım" dedi.

Kaddumi ağır yaralandı

Suriye halkının bayramı nasıl geçirdiğini haber yapmak için gazeteci arkadaşı Başar Fehmi Kaddumi ile Suriye'ye geldiklerini anlatan Ünal, 20 Ağustos akşamı Suriye askerleri ile muhalifler arasındaki çatışmanın ortasında kaldıklarını belirtti.

Çatışmada Kaddumi'nin vurulduğunu ve kendisinin yarasına müdahale ettiğini anlatan Ünal, Kaddumi'nin yarasının ağır olduğunu ve onun için yardım isterken rejim yanlıları tarafından etraflarının çevrildiğini kaydetti.

Ünal, vücudundaki yaralanmaların da o sırada rejim yanlıları tarafından kendisine yapılan darptan kaynaklandığını, daha sonra yaralanmalarıyla ilgili herhangi bir tedavi görmediğini anlattı.

Milletvekillerini görünce ağladım

Üç gün önce Şam'a getirildiğini belirten Ünal, "Sayın milletvekillerini karşımda görünceye kadar hiçkimse bana birşey söylemedi" dedi.

Milletvekillerini karşısında görünce ağladığını ifade eden Ünal, Halep'teki hapishanede tek başına kaldığını da söyledi.

Bir an önce ailesine kavuşmak istediğini belirten Ünal "87 gün boyunca patates ve ekmek yedim" dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Motorsiklet zinciri parmaklarını koparttı

Motorsiklet zinciri parmaklarını koparttı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık