Ana Sayfa Urfa Haberleri 950 Kişi Kurayla 6 Aylık İş Sahibi Oldu (video)

950 Kişi Kurayla 6 Aylık İş Sahibi Oldu (video)

ŞanlıUrfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, Kaymakamlık bünyesindeki çeşitli birimlerde çalıştırılmak üzere alınacak 950 kişilik işe 2161 kişi başvurdu

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2011 Pazartesi 20:11
950 Kişi Kurayla 6 Aylık İş Sahibi Oldu (video)
ŞanlıUrfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, Kaymakamlık bünyesindeki çeşitli birimlerde çalıştırılmak üzere alınacak 950 kişilik işe 2161 kişi başvurdu. Asgari ücret karşılığı 6 ay çalışma fırsatı bulacak kişilerin isimleri kura çekimi ile belirlendi. 

Çalışma ve Sosyal GüvenlikBakanlığı tarafından başlatılan 'Toplum Yararına Çalışma' projesikapsamında, ViranşehirKaymakamlığı bünyesinde 6 aylığına 950 kişinin çalıştırılması kararı alındı. Daha sonra ilçede; sosyal güvence kapsamında asgari ücret verilecek olan iş için 2161 kişi başvuruda bulundu. Talebin yoğun olması üzerineViranşehir Kaymakamlığı ile İş-Kur Müdürlüğü yetkilileri, işe alınacak kişilerin noter huzurunda kura çekimi yapılarak belirlenmesine karar verdi. 

Bugün Viranşehir Spor Salonu'nda, işe alınacak kişilerin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı. AK PartiŞanlıUrfa Milletvekili Mehmet Akyürek, İş-Kur ŞanlıUrfa İl Müdürü Necdet Karasevda ile başvuru yapanların geldiği salonda, kura çekimi yapılarak işe alınacak 950 kişinin adı belirlendi. 425 yedek ismin de belirlendiği kura çekiminde, ismi çıkmayanlar üzülerek evlerine dönerken, adı çıkanlar ise iş bulmanın mutluluğunu yaşadı. 

Kura çekiminin ardından konuşan AK Parti ŞanlıUrfa Milletvekili Mehmet Akyürek, uygulama ile işsizliğin azaltılmasının hedeflendiğini ifade etti. 

haberler.com

video linki
http://www.haberler.com/zabitadan-maytap-operasyonu-3018009-haberi/
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık