Ana Sayfa Urfa Haberleri 96 YAŞINDAKİ HASTANIN ORGANLARI BAŞKASINA UMUT OLDU

96 YAŞINDAKİ HASTANIN ORGANLARI BAŞKASINA UMUT OLDU

Şanlıurfa’da geçirdiği beyin kanaması nedeniyle tedavi gördüğü Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen 96 yaşındaki L.Ö.'nün karaciğeri, nakil bekleyen bir kişiye umut olacak.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2015 Cuma 11:51
96 YAŞINDAKİ HASTANIN ORGANLARI BAŞKASINA UMUT OLDU

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakımında SVO-beyin kanaması tanısıyla tedavi görmekte olan 1919 doğumlu L.Ö. isimli hastanın çarşamba günü saat 14.00’te beyin ölümü gerçekleşti.
Nöroloji Uzmanı Dr. Şenol Peker, hastanın beyin ölümünün gerçekleşmesi ve ailenin organ nakline karar vermesi ile ilgili bilgi verdi.
Hastanın beyin ölümünün gerçekleştiğini aileye ilettikten sonra organ bağışı konusunda girişimlerde bulunduklarını ifade eden Peker, “Hastanemiz Organ Bağış Birimi görevlileri Mahmut Kılıç , Anestezi Uzmanı Dr. Hasan Basri Bahçivan ve Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Yıldıray Dadük tarafından aileyle yapılan görüşme sonucunda aile beyin ölümü gerçekleşmiş olan hastalarının organlarını bağışlamak istedi. Organ bağış onayı alındıktan hemen sonra Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi ile gerekli görüşmeler yapıldı. Perşembe günü sabaha karşı saat 04.00 ‘da Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine ambulans helikopter ile gelen Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi uzmanlarından Yrd. Doç. Dr. Fatih Özdemir, Op. Dr. İsmail Ertuğrul ve Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakil Birimi sorumlusu Genel Cerrahi uzmanı Doç.Dr.Abdullah Özgönül tarafından beyin ölümü gerçekleşmiş olan L.Ö.’nün karaciğeri yaklaşık iki saat süren başarılı bir operasyonla alınıp ambulans helikopterle Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde karaciğer nakli bekleyen bir hastaya hayat vermek üzere yola çıktı.
Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Başhekimi Uz.Dr. Veli Fahri Pehlivan ise "Acılar içindeki bir ailenin sağduyulu davranabilmesi gerçekten çok büyük bir erdem” dedi.
Bağışlanan bir organ ile yaşamdan umudunu kesmiş bir aileye bir insana yeniden hayat verebilmenin mümkün olduğunu vurgulayan Pehlivan, “Başka insanlara umut, hayat olmak için çalışıyoruz. Bu başarıların en güzel sonucu da hayata tutunan, kurtulan insanlar oluyor. Onları gürünce tüm yorgunluğumuz, bütün çektiğimiz sıkıntıları unutuyoruz. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak merhuma Allah’tan rahmet organ bağışında bulunan ailesine de bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz DEDAŞ sorunu çözüldü

DEDAŞ sorunu çözüldü

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık