Ana Sayfa Urfa Haberleri AB fonları semineri Diyarbakir’da yapılacak

AB fonları semineri Diyarbakir’da yapılacak

Kalkınma Bakanlığı tarafından organize edilen Ekonomik ve Sosyal Uyum Alanındaki AB Fonları’ konulu seminerlerin üçüncüsü 16 Mayıs 2013 tarihinde Diyarbakır’da düzenlenecek.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2013 Çarşamba 08:54
AB fonları semineri Diyarbakir’da yapılacak

Avrupa Birliği’nin (AB) aday ülkelere sağladığı IPA olarak da bilinen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı’nı tanıtmak ve ekonomik ve sosyal uyum alanında ülkemize sağlanan AB fonlarının daha etkin kullanılmasına katkıda bulunmak üzere Kalkınma Bakanlığı tarafından organize edilen bölgesel seminerler başlıyor.

 

Türkiye’nin çeşitli illerinde 8 Mayıs – 20 Haziran 2013 tarihleri arasında düzenlenmekte olan  ‘Ekonomik ve Sosyal Uyum Alanındaki AB Fonları’ konulu seminerlerin üçüncüsü 16 Mayıs 2013 tarihinde The Green Park Diyarbakır  Oteli’nde  gerçekleştirilecek.

 

Diyarbakır’da gerçekleşecek seminere, Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın yanısıra Fırat, Dicle ve İpekyolu Kalkınma Ajanslarının işbirliğiyle Şanlıurfa, Malatya, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Mardin, Şırnak, Batman, Siirt ve Adıyaman illerinden de katılımcılar bekleniyor.

 

26 kalkınma ajansıyla işbirliği içinde düzenlenecek seminerlerde, mevcut Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamındaki fon uygulamalarının yanı sıra 2014-2020 (IPA II) döneminde ülkemize tahsis edilecek AB fonlarının kullanımına yönelik hazırlıklar konusunda bilgilendirme yapılacak.

 

Seminerlerde, Kalkınma Bakanlığı ve Avrupa Birliği Bakanlığı’nın yanı sıra, IPA kapsamında  Program Otoritesi olarak görev yapmakta olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri tarafından sunumlar yapılacak.

 

Sunumlarda, Kalkınma Bakanlığı, ülkemizin AB’ye Ekonomik ve Sosyal Uyumunu, Avrupa Birliği Bakanlığı, Türkiye-AB Mali İşbirliği ve IPA’yı anlatırken; Bölgesel Rekabet Edebilirlik, Çevre, Ulaştırma ve İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programlarına ilişkin bilgi ise  Program Otoritesi Bakanlıklar tarafından verilecek.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star