Ana Sayfa Urfa Haberleri ABACIOĞLU AİLESİNDEN 725 AİLEYE YARDIM

ABACIOĞLU AİLESİNDEN 725 AİLEYE YARDIM

Abacıoğlu, Yılmaz ve Ander aileleri, Şanlıurfa’daki 725 yardıma muhtaç fakir ailelere gıda yardımında bulundu.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2015 Pazar 05:35
ABACIOĞLU AİLESİNDEN 725 AİLEYE YARDIM

İstanbul’daki Şanlıurfalı iş adamlarından Mahmut Cevdet Abacıoğlu ve damatları Birol Yılmaz ve Tarkan Ander aileleri, mübarek Ramazan ayında Şanlıurfa’daki fakir aileleri unutmadı. Abacıoğlu ailesi; içersinde pirinç, fasulye, zeytin, bulgur, makarna, irmik, çay ve ay çiçek yağı bulunan gıda kolisini yardıma muhtaç 725 aileye ulaştırarak sevindirip dualarını aldılar.

‘FAKİR AİLELERİ SEVİNDİRELİM İSTEDİK’

Mübarek Ramazan ayında her yıl olduğundan farklı olarak, bu yıl Şanlıurfa’daki fakir aileleri sevindirmeyi düşündüklerini belirten İstanbul’daki Şanlıurfalı iş adamlarından Mahmut Cevdet Abacıoğlu, “Bizler her mübarek ayda ve zaman zaman dini vazifemizi yerine getirmek maksadıyla katkıda bulunmak, ihtiyaç sahiplerini sevindirmek maksadıyla çeşitli Vakıflara ve çevremizdeki yardıma muhtaç ailelere maddi katkıda bulunuyorduk. Bu yıl geçmiş yılların aksine doğduğumuz yer olan Şanlıurfa’daki ihtiyaç sahibi fakir aileleri sevindirelim istedik. Büyüklerimiz, -Bir kimse fakirse, nerede olursa olsun gariptir- buyuruyor. Bizde garip din kardeşlerimizi sevindirebilmek için çam sakızı çoban armağanı misali yaptırabildiğimiz kadarıyla gıda kolileri dağıtmayı uygun gördük. Müslüman’ın malında, zekâttan başka kimsenin hiçbir hakkı yoktur. Bizlerde bu yıl yine kendi çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine, bazı vakıflara katkıda bulunduğumuz gibi Şanlıurfa’daki fakir ailelere de gıda kolisi göndererek zekâtımızı vermeye çalıştık” dedi.

YORUMLAR
  • yorum2015-06-30 17:00:52son moda

    e devlet büyükleri çok ufak bişey için mesela belediyelerimiz bile bir kutu gıda dağıtırken tüm yerel basını çağırırken halk da onları örnek alıyor tabiii

  • yorum2015-06-30 07:37:33URFALI

    SİYASETE Mİ GİRİŞ İÇİNDİR YOKSA ALLAH İÇİNSE BU REKLAM NE,,

  • yorum2015-06-29 09:50:29BAA SMAL

    REKLAMIN BÖYLESİ HELAL OLSUN BU YORGUNLUGUNUZ SİZE KAR KALACAK

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık