Ana Sayfa Urfa Haberleri Abdulkadir Karakeçili Kalpazanlıkla Suçlanıyor

Abdulkadir Karakeçili Kalpazanlıkla Suçlanıyor

Aralarında aşiret lideri Abdülkadir Karakeçili'nin de bulunduğu 15 sanık hakkında sahte para basmak ve evrak düzenlemekten dava açıldı

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2012 Cumartesi 06:53
Abdulkadir Karakeçili Kalpazanlıkla Suçlanıyor

İstanbul'da sahte evrak düzenlemek ve piyasaya sahte para sürmek için örgüt kurmak suçlamasıyla yakalanan, aralarında Şanlıurfa Karakeçili aşiretinin lideri olduğu iddia edilen Abdülkadir Karakeçili'nin de bulunduğu 15 sanığa, 8 yıldan 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İddianameye göre Abdülkadir Karakeçili, Mehmet Çiftçi ve Mehmet Korsan liderliğindeki çete, Fatih ve Bayrampaşa'daki üç matbaayı kiralayıp, basım için 52 bin liralık matbaa makinesi aldı.

Bayrampaşa'da sahte diploma basıldığı yolundaki ihbar üzerine dedektifler çeteyi üç ay teknik takibe aldı. 20 Eylül 2011'de 16 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, piyasada bulunmayan ve sadece para basımında kullanılan manyetik boyayla sahte banknot basan, ikisi firari 13 kalpazan gözaltına alındı.

Aramalarda ABD Doları basımında kullanılan malzemeler, sahte lise ve üniversite diplomaları ile mühürler ele geçirildi. (sabah)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık