Ana Sayfa Urfa Haberleri Abdülkerim Gök : "Şanlıurfaspor'un Başarıları Bizi Sevindirmektedir"

Abdülkerim Gök : "Şanlıurfaspor'un Başarıları Bizi Sevindirmektedir"

AK Parti Milletvekili Abdülkerim Gök, "2012 yılı eğitim, sağlık ve spor gibi Şanlıurfa'da her alanda hamlelerin başlayıp, tamamlandığı bir yıl olacak" dedi.

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2012 Perşembe 20:02
Abdülkerim Gök :
AK Parti Milletvekili Abdülkerim Gök, "2012 yılı eğitim, sağlık ve spor gibi Şanlıurfa'da her alanda hamlelerin başlayıp, tamamlandığı bir yıl olacak" dedi.

Milletvekili Gök, Şanlıurfa'da 2012 yılında eğitim, sağlık, spor ve ulaşımda programa alınan ve tamamlanması planlanan projelerle ilgili bilgi verdi.

Özellikle yağışlı havalarda ulaşım sorunu yaşanan Karaköprü beldesindeki GAP Anadolu Lisesi'nin yoluyla ilgili ödeneğin aktarıldığını bildiren Gök, hava şartlarının düzelmesinin ardından kısa sürede söz konusu yolun asfaltlanacağını belirtti.

Kentteki enerji sorununa değinen Gök, Şanlıurfa milletvekilleri olarak sorunu Enerji ve Tabi KaynaklarBakanı Taner Yıldız'a aktardıklarını, Bakan Yıldız'ın da en kısa zamanda Şanlıurfa'yı ziyaret ederek, milletvekilleri ve bürokratlarla konuyu değerlendireceğini ifade ettiğini kaydetti.

Şanlıurfa'da kurulacak, "Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi" projesinin de bu yıl içerisinde başlayacağını aktaran Abdülkerim Gök, projenin yüzde 50 oranında Bakanlığının desteğiyle hayata geçirileceğini hatırlatarak, "Bu proje de Şanlıurfa için sevindiricidir" diye konuştu.

Milletvekili Gök, turizm bölgelerindeki yol ağlarının da düzenlenen protokol çerçevesinde Karayollarına devredildiğini, bu kapsamda turizm bölgelerindeki yolların bir kısmının çalışmalarına bazıların da projelerine kısa sürede başlanacağını ve bu yolların Karayolları standartlarında hizmete sunulacağını dile getirdi.

-İlçelerdeki projeler

Bu yıl içerisinde Ceylanpınar, Suruç, Hilvan ve Halfeti'ye suni çim saha yapılacağını aktaran Gök, ŞanlıurfaMerkez, Siverek ve Viranşehir'e de yeni gençlik merkezlerinin açılacağını, merkez ve Harran ilçesinde de yeni spor salonlarının yapılacağını kaydetti.

Viranşehir - Ceylanpınar karayolundaki çalışmaların bu yıl haziran ayına kadar tamamlanıp, yolun yeni haliyle hizmete gireceğini, Ceylanpınar'da Halk Bankası şubesi açılacağını belirten Gök, "Yani 2012 yılı eğitim, sağlık ve spor gibi Şanlıurfa'da her alanda hamlelerin başlayıp, tamamlandığı bir yıl olacak" dedi.

Bu projelerin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in gayretleriyle gerçekleştirildiğini dile getiren Gök, söz konusu projelerdeki çabası ve Şanlıurfaspor'a desteklerinden dolayı da Bakan Çelik'e teşekkür etti.

Şanlıurfaspor'un ligdeki başarısına da değinen Gök, "Şanlıurfaspor'un başarıları bizi sevindirmektedir" diye konuştu.

-TBMM'de CHP'nin kürsü işgali

Abdülkerim Gök, dün Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda CHP'nin kürsü işgaline de değinerek, buna tepki gösterdi.

"Milletin kürsüsü işgal edilmiştir" diyen Gök, söz konusu eylemden dolayı CHP'yi eleştirdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık