Ana Sayfa Urfa Haberleri "AÇ VE AÇIKTA KİMSE KALMASIN"

"AÇ VE AÇIKTA KİMSE KALMASIN"

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından Suriye’den gelen sığınmacılar için yardım kampanyası başlatıldı.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2014 Salı 08:56

 Birçok STK temsilcisinin de katıldığı basın açıklamasında konuşan İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem. Şuan kadar ve yapılacak yardımlar hakkında bilgi vererek şunları söyledi.

 Değerli basın mensupları, sivil toplum kuruluşların saygı değer yöneticileri biliyorsunuz yaklaşık üç yıl önce Suriyeli mazlum kardeşlerimiz aç ve açıkta diye bir insani yardım kampanyası başlatmıştık.

Bu süre içinde giyim, halı, yatak, yorgan, battaniye, çocuk maması, ilaç, çocuk bezi, ayakkabı, temizlik malzemeleri, çeşitli temel gıda maddelerinden oluşan sınır ötesi 163 tır malzeme gönderdik. Sınır içinde çadır kentlerin dışında kalanlara da 183 tır insani yardım ulaştırıldı. Şu anda ilimiz sınırları içinde 489 bin mazlum Suriyeli kardeşimiz yaşamaktadır bunların 105 bini çadır kentlerde kalıyor. 384 bini de il ilçe ve köylerde çok zor şartlarda yaşam mücadelesi vermektedir.

 Şu ana kadar bizlere yardım eden, katkı yapanlara teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını kabul etsin.

 Suriyeli muhacir kardeşlerimiz aç ve açıkta kalmasın diye 1 Un 1 Battaniye diye yeni bir yardım kampanyası başlatıyoruz.

 1 un demek 150 ekmek demektir. 1 battaniye demek bir

insanın ısınması demektir. Bu kampanya ile aç ve açıkta hiç kimse kalmasın diye bütün hayırseverleri bu kampanyaya katkı sağlamaya davet ediyoruz...

‘’ Türkiye’ye sığınan 1.650 bin Suriye’linin 4/1 Şanlıurfa ili sınırları içerisinde yaşamaktadır ‘’

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık