Ana Sayfa Sağlık ACADEMİA’DAN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

ACADEMİA’DAN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Bakan Çelik, Şanlıurfa temasları kapsamında özel Academia Hastanesi'nin açılış törenine katılıp, bir konuşma yaptı.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2012 Pazar 02:33
ACADEMİA’DAN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Hükümet'in, sağlık alanında önemli reformlar yaptığını, kamu ve özel sağlık kuruluşlarının birleştirildiğini hatırlatan Bakan Çelik, vatandaşların gerek sosyal güvenlik hizmetlerinden gerekse de sağlık hizmetlerinde memnuniyetinin yüzde 75'i aştığını ifade etti.

 

Vatandaşın sağlık hizmetlerinden memnuniyetini yüzde 100'e ulaştırmak için gayret gösterdiklerini dile getiren Çelik, özel hastanelerle ilgili çok önemli anlaşmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Bu anlaşmaların özel sağlık kuruluşlarından yararlanmak isteyen vatandaşa bazı avantaj ve imkanlar sağladığına işaret eden Çelik, şunları kaydetti:

 

''Vatandaşımızın sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşması konusunda ciddi imkan sağlanmaktadır. 2002 yılında vatandaşımız hastaneye 2 kez gidebiliyorken bugün 8 kez gitme imkanına kavuşmuştur. Büyük değişim ve dönüşüm gerçekleşiyor. 10 milyar lira sağlığa ve ilaca Türkiye harcarken, bugün 50 milyar harcayan bir ülke noktasına geldik. Sağlık harcamaları bütçemizin 7'de 1'ini oluşturuyor. Bunlar milletimiz için yapılıyor, yapılmaya da devam edecek. Çünkü biz siyasi misyon olarak vatandaşın memnuniyetini ve hizmetini esas alan ve merkeze alan bir siyaset anlayışını 10 yıldır başarıyla sürdürüyoruz.''

 

-''Dünya, Türkiye'ye imreniyor''

 

Konuşmasında bölgedeki işsizliğe de değinen Bakan Çelik, Şanlıurfa'da işsizliğin bulunmadığını ifade ederek, ''Bir sürü imkanlarımız var bu bölgede. İşsiz kim varsa gelsin İŞKUR'a müracaat etsin, onu işle evlendirmek bizim görevimiz. Şanlıurfa'da işsizliğini çözeceğiz dedik, çözmüş durumdayız. İnşallah 6. Teşvik Bölgesi'nde olmamızın avantajını da kullanarak, Şanlıurfa'nın refah düzeyini yükseltmeye devam edeceğiz'' diye konuştu.

 

Bakan Faruk Çelik, dünya'nın birçok ülkesinin Türkiye'ye imrenerek baktığını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

''Türkiye'nin gidişatını doğu, batı, kuzey ve güneyde beğenmeyen hiçbir devlet yok. Avrupalılar diyorlar ki, 'Türkiye çok iyi', Asyalılar diyor, 'Keşke Türkiye gibi olabilsek', Ortadoğu'daki gelişmeleri görüyorsunuz, Türkiye'ye imreniyorlar. Arkadaşlar, bizim derdimiz, problemimiz yok. Biz kardeşiz, insan ve Müslüman olduğumuz için kardeşiz. Allah için bu birlik ve beraberliğin bölgeye yayılması konusunda üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Bu ülke bu kadar güzel bir noktaya gelmişken, haksa hak, hukuksa hukuk, kardeşlikse kardeşlik, Kürt'sen Kürt, Arap'san Arap, Türk'sen Türk, herkese kucağını açmış bir noktadayken ve refah düzeyini yükseltmeye çalışırken bir kardeş kavgası ve huzursuzluk ortamını bertaraf etmek hepimizin görevi. Onun için ben inanıyorum ki, Şanlıurfa'daki birlik ve bütünlüğümüz bölgeye örnek olacak noktaya taşınacaktır. Huzur içerisinde Allah'ın verdiği nimetlerden istifade etmeye devam edeceğiz.''

 

Bakan Çelik, daha sonra Vali Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Abdülkerim Gök, Kasım Gülpınar, Yahya Akman ve Mehmet Akyürek ile hastanenin açılış kurdelesini kesti. Faruk Çelik, hastanede doğum yapan iki kadını ziyaret edip, geçmiş olsun dileklerini iletti, bebeklere çeyrek altın taktı.

 

 

-''Geri dönüşümde kararlıyız''

 

Bakan Çelik, daha sonra kent merkezindeki 11 Nisan Meydanı Projesi'nin temel atma törenine geçti.

 

Kent merkezindeki 11 Nisan Stadyumu'nun yıkılıp yerine inşa edilecek meydan projesiyle ilgili yetkililerden bilgi alan Çelik, daha sonra yaptığı konuşmada, şehirlerin dokusuna uygun yapılaşmayı inşa etmekte kararlı olduklarını dile getirdi.

 

Bakan Çelik, şunları kaydetti:

 

''Büyükşehirlerin avantajın kullanılabilmesi için kentlerin güzelleşmesi, iyileşmesi ve şehirlerin yıkılarak güzelleşebileceği konusunda kararlılığımız var. Yıllarca yöneticiler, vatandaşların önünde koşamadılar. Vatandaş, kendi başını sokabileceği mekanları oluşturdu. Sonunda karşısına çarpık kentleşmeyle içinde yaşanmaz, yürünmez, aracını park edemez kentlerle karşı karşıya kaldı. Bu bütün metropol şehirlerimiz için geçerli bir durumdur. Bundan kurtulmanın yolu günün koşullarına uygun şekilde kent kimliğine uygun planlamanın yapılmasıdır. Gerçekten yaşanabilir, şehirlere dönüştürülmesi konusunda adımların atılmasıdır. İşte bu projemiz, böyle bir çalışma içindir.''

 

Atatürk Bulvarı'ndaki mevcut stadyumun yerine 42 dönüm arazide hayata geçirilecek proje tamamlandığında 5 bin kişinin sportif faaliyete bulunacağı bir kompleksin kurulması planlanıyor.

 

Konuşmanın ardından proje kapsamında stadın duvarlarına ilk kepçe vuruldu.

 


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Kurumsal

İçerikYukarı Çık