Ana Sayfa Urfa Haberleri Açar'ın Kültür ve diğer projeleri

Açar'ın Kültür ve diğer projeleri

Kültür Turizm, irtibat bürosu, Donanımlı bürokratik ekip, Aylık halk toplantısı projeleri

Giriş Tarihi: 26 Mart 2011 Cumartesi 23:56
Açar'ın Kültür ve diğer projeleri
11-İRTİBAT BÜROSU

Sorun:

Vatandaşlar Şanlıurfa’daki sorunlarını çözmek için bile Ankara’ya gelmek zorunda kalmaktadırlar. Bu da zaman, emek ve maddi israfa neden olmaktadır. Vatandaşlar sorunlarını milletvekillerine aktarmak için Ankara’ya akın ettikleri için milletvekilleri de zamanının önemli bir kısmını yasama ve denetim faaliyetleri yerine halkla ilişkilere ayırmak zorunda kalmaktadırlar.

Çözüm:

Şanlıurfa merkezde bir milletvekili irtibat bürosu açılacak ve devletle işi olan her vatandaşın rahat bir şekilde buraya ulaşmaları sağlanacaktır. Böylece millet vekiline değil, vekil millete gelmiş olacaktır.

12-DONANIMLI BÜROKRATİK EKİP

Sorun:

Milletvekilleri Ankara’ya geldiklerinde bürokratik engeller ile karşılaşmaktadırlar. Çoğu zaman bürokrasi iş yapma aracı olmaktan ziyade işi engelleme mekanizmasına dönüşmektedir. Bürokrasinin iç işleyişini bilen, donanımlı bir ekibe sahip olmadan; bürokrasiyi çalıştırmak mümkün olmamaktadır. Birçok milletvekili gayretli çabalarına rağmen bürokrasiyi çalıştıramadığı için istediği sonucu alamamaktadır.

Çözüm:

Bürokrasiyi aşmak için donanımlı bir bürokratik ekibe ihtiyaç vardır. Mesleğim, aile çevrem ve geçmişim itibariyle geniş bir bürokratik çevrem bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı, Başbakanlık, DPT, Tarım Bakanlığı ve Milli Eğitim’de üst düzeyde görev yapan bürokrat arkadaşlarım aracılığıyla; bürokrasiyi işi engelleyen değil işi üreten bir mekanizma haline getirmeyi hedeflemekteyim.

13- KÜLTÜR, TURİZM VE TANITIM:

Sorun:

Turizmde tanıtım eksikliği ve turizme yönelik altyapı eksiklikleri ilimizdeki turizm potansiyelinden tam olarak yararlanılmasını engellemektedir. İlimizin kültürünü yansıtan temel öğelerin başka iller tarafından sahiplenilmesi ve bu nedenle kültürümüzün tanıtımından tam olarak faydalanılamamakta ve kültürümüz yanlış öğrenilmektedir.

Çözüm:

Bütüncül turizm stratejisinin oluşturularak çok yönlü bir tanıtım kampanyasının yürütülmesi ve ulaşım altyapısının güçlendirilmesiyle beraber tur güzergâhlarının belirlenmesi için ilgili makamlar nezdinde gerekli talepler ve çalışmalar yapılacaktır. Urfa kültürünün siyasi arenada savunulması ve gerekli resmi çabalarla kültürümüzün doğru yansıtılması sağlanacaktır. Turizm Eylem Planı 2013 çerçevesinde ilimizin en çok fayda gören il olması için siyasi altyapı oluşturulacaktır.

14-AYLIK HALK TOPLANTISI:

Sorun:

Milletvekillerin parlamentodaki çalışmalarını ancak TBMM TV ve ulusal basında takip edebiliyor. Bu da vekillerin performansının değerlendirilmesini olumsuz yönde etkilemektedir. Vekil ile millet arasındaki ilişkinin kopukluğu siyasete ve siyasetçiye olan güvenin azalmasına ve siyaset kurumunun itibar kaybına neden olmaktadır.

Çözüm:

Periyodik olarak Şanlıurfa İl Başkanlığı’nda il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Sivil Toplum kuruluşları ve ilimizin Kamu Kurum idarecileri ile istişare toplantısı tertip edilecektir. Belediye Başkanı ve il valisinin de katılacağı ilin sorunları ile ilgili geniş katılımlı toplantılar yapılacaktır. Daha sonra geniş katılımlı halk toplantısı yapılarak sıklıkla çalışma ve faaliyetler hakkında bilgi verilecek ve halkın şikayet, dilek ve talepleri dinlenecektir.

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Emine Erdoğan Urfa'ya geldi

Emine Erdoğan Urfa'ya geldi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık