Ana Sayfa Urfa Haberleri ACEMİLİK DİZ BOYU

ACEMİLİK DİZ BOYU

Kentsel dönüşümü gerçekleştirmede geç kalan Şanlıurfa’da yaprak kıpırdamaya başladı. Eski hal pazarının olduğu alanda son bir kaç dükkan daha yıkıldı. Hatta kentsel dönüşümün tanıtıldığı kocaman bir tabela dahi yerleştirildi. Gelin görün ki bu işlemler yine acemice yapıldı. Kaldırıma yayılan molozlar taşınmazken, yıkım esnasında zarar gören su boruları, suyun boşu boşuna aktığı bir manzarayı oluşturdu.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2014 Perşembe 16:32
ACEMİLİK DİZ BOYU

Kentsel dönüşümde nihayet yaprak kıpırdamaya başladı. Geçtiğimiz günlerde eski hal pazarında kalan son bir kaç dükkân da yıkıldı.  Gelin görün ki bu dükkânları yıkarken acemilik yine gözden kaçmadı.

Yıkım sonrası vatandaşın kullandığı kaldırımlar halen daha molozlarla kaplı. Yani vatandaş eski kaldırım yeni moloz alanını kullanırken sek sek oynar gibi sekerek yürüyor.

Bu acemiliğin bir diğer kısmı ise su borularının kırılmış olması. Yani kuraklıkta “Allah’a su ver” diye yalvardığımız günleri unutmuş olacağız ki; su haftalardır boşu boşuna akmasına rağmen kimse bu durumu umursamıyor. Tabi su faturalarının da kabarık gelmesini unutmamak gerekiyor.

Peki, vatandaş bu duruma nasıl yorum getiriyor?

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star