Ana Sayfa Urfa Haberleri AÇIK AİLESİNE DEVLET YARDIMI

AÇIK AİLESİNE DEVLET YARDIMI

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan’ın eşi Zeynep Kotan, mahalle mahalle gezerek yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2014 Perşembe 07:57
AÇIK AİLESİNE DEVLET YARDIMI

Kotan, derme çatma evde 6 çocuğu, 12 torunu ile birlikte kalan Gülçin Açık'a yardım elini uzattı.

Kaymakam eşi Zeynep Kotan, yaptığı organize ile topladığı yardım malzemelerini mahalle mahalle dolaşarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Son olarak Şırnak Mahallesi'ndeki aileleri ziyaret eden Kotan ve beraberindeki heyet, mahallenin en kuzeyinde evi bulunan Gülçin Açık'ın evine gitti.

Kotan; kocası vefat eden ve 6 çocuk, 12 torunu ile birlikte derme çatma bir evde yaşayan Açık ailesine yardım elini uzattı. Gülçin Açık ve kızları ile bir süre sohbet eden Kotan, daha sonra aynı avludaki tabanı topraktan olan diğer odaları gezdi. Heyet; Açık ailesine gıda, giyecek ve kırtasiye yardımında bulunurken, çocuklara da oyuncak dağıttı.

Kotan ve beraberindeki heyet, muhtelif yerlerinde ikamet eden birkaç aileyi daha ziyaret ettikten sonra Viranşehir Aile Destekleme Merkezi'ne geçti.

Ailenin durumundan etkilenen Kotan ve heyet, kötü şartlarda kalan Açık ve ailesinin yeni bir eve kavuşturulması kararını aldı. Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyetince onaylanmasının ardından evin projesi hazırlandı. Evin yapımı için gerekecek kaynağın sağlanmasının ardından yeni bir evin yapımına başlanacağı öğrenildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık