Ana Sayfa Urfa Haberleri Acil Servis Kompleksi Haziran'da Bitekcekmiş..

Acil Servis Kompleksi Haziran'da Bitekcekmiş..

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Abdülkadir Yetişgin, Türkiye'nin sayılı acil servislerinden biri olacak olan Acil Servis Kompleksi inşaatının Haziran ayı içerisinde biteceği söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2012 Perşembe 15:26
Acil Servis Kompleksi Haziran'da Bitekcekmiş..
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Abdülkadir Yetişgin, Türkiye'nin sayılı acil servislerinden biri olacak olan Acil Servis Kompleksi inşaatının Haziran ayı içerisinde biteceği söyledi.

Şanlıurfa İl Özel İdaresi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan ve 7 Mart 2011'de inşaatına başlanan Acil Servis Kompleksi'nde çalışmalar devam ediyor. 8 bin metrekare kapalı alana sahip olan ve 4 kattan oluşacak olan acil servisin, 6 milyon 270 bin TL'ye mal olacağı öğrenildi. ŞanlıurfaEğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uz.Dr. Abdülkadir Yetişgin, acil servis inşaatının Haziran ayı sonunda tamamlanacağını belirterek, "4 katlı ve toplamda 8 bin metrekareye kapalı alanı olan bir yer

olacak. Bir katında 23 tane poliklinik olacak. Giriş kat bin 500 metrekare tamamen acile ait olacak. Bu acilin içerisinde bizim yeşil, sarı ve kırmızı alanlar, tiryaj alanları ve müdahale alanları ile müşahede alanları olacak. Bu binanın içerisinde alt katta 3 tane acil servis ameliyathaneleri olacak. İnşaat bittiğinde anjiyo cihazını da bu binaya taşıyacağız. Bunun yanı sıra yoğun bakım alanı da olacak. Ameliyat öncesi ve sonrası bakım alanları olacak" dedi.

Ana bina ile 3 yerden ameliyathane ve poliklinik bağlantılarının olacağını da sözlerine ekleyen Yetişgin, "İnşallah Haziran ayı sonunda burayı da tamamlayıp Türkiye'nin sayılı acil servislerinden birini Urfa'ya kavuşturmayı düşünüyoruz. Bizim acil servisi hem fiziki olarak yönü, giriş-çıkışı vatandaşlar açısından sıkıntılı bu yeni yapılacak servisimiz hem yola yakın, giriş ve çıkışı rahat ayrıca fiziki anlamda da ihtiyacı karşılayacak bir düzeyde olacak" diye konuştu.

2011 yılını da değerlendiren Başhekim Uz. Dr. Yetişgin, hasta sayısında geçen yıla göre hem ay bazında hem de yıl bazında yüzde 10'luk bir artış sağlandığını kaydetti. 2011 yılının Şanlıurfa'ya sağlık alanında ekstra yatırımların yapıldığı bir yıl olduğunu vurgulayan Yetişgin, "Bu dönem içerisinde sigara bırakma polikliniği, uyku laboratuarı, ketem, anjografi ve radyo terapi ünitesi hizmete girdi. Radyoterapi ünitesinde hasta almaya başladık. Anjografi için de Atom Enerjisi Kurumu'ndan izin bekliyoruz.

Cihaz hazır bir durumda izin geldiği anda biz burada da anjografi çekimlerine başlayacağız" şeklinde konuştu.

Son yıllarda artan özel sağlık hizmetlerine de değinen Yetişgin, "Devlet hastanelerini, özel devlet hastaneleri gibi dedirtmek yerine özel hastanelere aynen devlet hastaneleri gibi güzel çalışıyor dedirtmek hedefindeyiz. Devlet hastaneleri de kaliteyi, standardı hizmeti arttırma gayreti içerisindedir. Bu çaba da meyvelerini veriyor. Hastanemizde hasta memnuniyeti iyi ve insanlarımız burayı talep ediyorlar. Özel hastaneler açılıyor, kamu hastaneleri de açılıyor ama hasta sayılarında herhangi bir azalma

olmuyor. Sebebi de şu; insanlar artık sağlık hizmetine kolay ulaşabiliyorlar. İstatistiklere bakıldığında, 10 yıl öncesinde bir kişi yılda bir kez doktora giderken, bugünlerde kişilerin doktora gitme oranı yılda 3 defaya çıkıyor. Bunun gibi bir istatistik artışı da var. Bu memnuniyet vericidir"

ifadelerini kullandı
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star