Ana Sayfa Ekonomi Açılım süreci perakendeye olumlu yansıyacak

Açılım süreci perakendeye olumlu yansıyacak

İstanbul PERDER Başkanı İhsan biçen, açılım sürecini ve ekonomiye yansımalarını değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 18:47
Açılım süreci perakendeye olumlu yansıyacak

Biçen, “Son yıllarda ülkemizde siyasi istikrarla başlayan, ekonomik gelişmelerle ivme sağlanan ve çözüm odaklı yaklaşımlarla elini taşın altına koyan bir anlayıştan dolayı, kendi adıma son derece mutlu olduğumuzu düşünüyorum. Bir işletmeci olarak o dönem kazancımız bugünlerden iyi olmasına rağmen bunu söyleyebiliyorum. Çok iyi biliyoruz ki, kısa vadeli kazanımlar ne kendimiz nede ülkemiz için sürdürülebilir olmayacaktır. Osmanlı dönemindeki hasta adam benzetmesinin, modern dünyada ülkemiz için benzer sonuçlar doğurmaması için, cesaretle tüm sorunlarımızın üzerine gidilmesi çok yerinde bir düşüncedir. Dünyayla entegre olmuş bir ülkenin 30 yıllık büyük bir sorununu çözme isteği ve cesareti, ülkemizdeki tüm vatandaşların yararına olduğu gibi, perakende sektörüne de ciddi faydalar sağlayacaktır” dedikten sonra şunları söyledi:

 

“Özellikle sorunların en çok yaşandığı, doğu ve güneydoğu bölgelerimizin sorunlardan arındırılması, istihdam ve yatırım açısından hayati önem taşıyor.

Yapılacak teşvik sistemleriyle o bölgelerin kalkınmasıyla beraber, büyük şehirlere olan göçler azalacak ve ülkemiz daha dengeli bir yapıda homojen olarak kalacaktır.

Bölgelerin kalkınmasıyla beraber, o bölgelerdeki nüfusun azalmayacağı ve katma değeri yüksek ürünlerin tüketilmeye başlanacağı bir döneme girilmesiyle beraber, bundan perakende de olumlu etkilenecektir.

Asıl büyük değişim ülkemizin itibarı, dünyaya örnek olacak bir projeyi hayata geçirmiş olmakla, tüm gözlerin ve ilginin ülkemizde olması sağlanacaktır.

Bu müthiş değişim dünya dengelerini bile değiştireceği bir döneme girilecektir. Bir sivil toplum kuruluşu olarak çözüm sürecine tam destek olmakla beraber, tüm camiamız adına yapılması gereken desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek isterim.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz ASKON'dan Dolar Promosyonu

ASKON'dan Dolar Promosyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık