Ana Sayfa Urfa Haberleri AÇLIK GREVLERİ İÇİN DUYARLILIK ÇAGRISI

AÇLIK GREVLERİ İÇİN DUYARLILIK ÇAGRISI

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Belediye Meclis toplantısında söz alan BDP'li meclis üyeleri, açlık grevlerinin sonlandırılması için duyarlılık çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2012 Pazartesi 10:23
AÇLIK GREVLERİ İÇİN DUYARLILIK ÇAGRISI

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde Belediye Meclis toplantısında söz alan Bdp'li meclis üyeleri, cezaevlerinde devam eden açlık grevlerinin sonlandırılması için 'duyarlılık' çağrısında bulundu.

Başkanlığını bağımsız olan Ali Murat Bucak'ın yaptığı SiverekBelediyesi'nin Kasım ayı olağan toplantısı, Meclis Salonu'nda yapıldı. Ali Murat Bucak'ın başkanlığında yapılan toplantıda, gündemde bulunan maddelerin görüşülmesinin ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Bu bölümde Bdpgrubu adına söz alan Bdp'li Meclis üyesi Mehmet Sait İzol, cezaevlerinde açlık grevlerinin 55 gündür sürdüğünü ifade ederek, "Cezaevlerinde 55 günden bu yana açlık grevinde bulunanlarının şahsi bir talepleri yoktur. Ölüme her gün biraz daha yaklaşan bu tutsakların sesine kulak verilmesi vicdan sahibi herkesin insanlık görevidir. Biz Bdp Siverek Belediye Meclis üyeleri olarak buradan başta hükümet ve vicdan sahibi herkese sesleniyoruz; açlık grevlerinin biran önce sona erdirilmesi için, bu insani taleplerin karşılanmasını istiyoruz. Aksi halde; cezaevlerinde çıkacak ölümlerin toplumu daha çok gereceğinden endişe ediyoruz" dedi.

Belediye Meclis toplantısı Bdp'li üyelerin açıklamasının ardından sona erdi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık