Ana Sayfa Kültür/Sanat ADAG Vakfı Şanlıurfa Şube Başkanından Şanlıurfa’ya Veda

ADAG Vakfı Şanlıurfa Şube Başkanından Şanlıurfa’ya Veda

Kamuoyunun aktif bir sivil toplum temsilcisi olarak yakından tanıdığı ADAG Vakfı Şanlıurfa Şube Başkanı Doç. Dr. Süleyman Yılmaz, Aksaray Üniversitesi, Eğitim Fakültesinde atandığı yeni görevine başlamak üzere Şanlıurfa’ya veda ediyor.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2012 Perşembe 10:04
ADAG Vakfı Şanlıurfa Şube Başkanından Şanlıurfa’ya Veda
Fen Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü Öğretim Üyesi olan Yılmaz, Harran Üniversitesine bilimsel çalışmalarının yanı sıra eğitim alanında hizmet vermiş başarılı bir akademisyendir. Sivil toplum mensubu olarak son dönemde Şanlıurfa Kent Konseyinde de yer alan Yılmaz’ın, Şanlıurfa’nın sosyal ve kültürel hayatına dair yaptığı etkinlikleri kısaca; terör ve çözüm önerileri, küresel kriz, feodalite ve töre, sokaktaki çocuklar, demokratik açılım şeklinde özetlenebilir.

ADAG Vakfı Şanlıurfa Şube Başkanı Doç. Dr. Süleyman Yılmaz yaptığı veda konuşmasında şöyle dedi;

“Şanlıurfa’ya gelişimden bu yana 18 yıl geçti. Akademik anlamdaki kariyerlerimi burada sağladım, Şanlıurfa eşrafından, sosyal ve siyasal çevresinden pek çok kadim dostlar edindim, havasına, suyuna, toprağına aşina olduğum, bütünleştiğim yar ve yurt edindiğim bir şehir. Tüm hücrelerimin yenilendiği, bu maneviyat ikliminin emsalsiz şehrinden ayrılmak şahsım ve ailem için kolay değil. Kaderin hükmünün gereği olarak, aldığımız bu kararla yeni limanlara ve hizmet mahalline yelken açtık. Allah yar ve yardımcımız olsun. Yolu düşen dostlarımız için adresimiz belli. Tüm Şanlıurfalı dostlarımıza selamlarımı sunuyor, dualarını bekliyorum”.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star