Ana Sayfa Güncel ADAY ADAYI MEHMET EKİNCİ’DEN ÇANAKALE MESAJI

ADAY ADAYI MEHMET EKİNCİ’DEN ÇANAKALE MESAJI

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Mehmet Ekinci, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2015 Çarşamba 15:02
ADAY ADAYI MEHMET EKİNCİ’DEN ÇANAKALE MESAJI

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Mehmet Ekinci Mesajında, her aşamasıyla eşsiz bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferinin 100’üncü yıl dönümünü saygı ve şükranla andıklarını belirten AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Mehmet Ekinci, “Çanakkale Zaferi, kutsal Vatantopraklarımızı işgale kalkışan onlarca devletin kurduğu, dünyanın en büyük silahlı gücüne karşı yapılmıştır.

Ama bunun hiçbir şekilde ve hiçbir zaman gerçekleşemeyeceğini gösteren, bu meydan okuma, millet olma bilincinin tohumlarını atarak Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması için de zemin hazırlamıştır. Kutsal direniş sayesinde belki de özgürlüğümüz, bağımsızlığımız ve geleceğimize hükmetme gücümüzü bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir” dedi.
Çanakkale Zaferinin milli iradenin bağımsızlığa olan tutkusunun en büyük göstergesi olduğunu vurgulayan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Mehmet Ekinci mesajı şöyle:
“1915’te Çanakkale de, Milli Mücadele’de ve görev aldığı her yerde vatanın müdafaası uğruna şahadete ulaşan veya gazi olan kahramanlarımız, bugün ülkemizi bölmek, birlik ve beraberliğimizi bozmak için fırsat kollayanlara karşı yine aynı azim ve fedakarlıkla mücadele etmektedir.

Aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan dul ve yetimleri ile harp ve vazife malulü gazilerimizin sorunlarına duyarlılıkla yaklaşmak, yaşam şartlarını iyileştirmek, ihtiyaçlarını karşılamak ve geride bıraktıkları emanetlerine sahip çıkmak, millet ve devlet olarak bizim asli görevimizdir.

Çanakkale Zaferi’ni kazanarak vatanı ve bayrağı için şehit olan, bugün bizlerin özgür ve bağımsız bir ülkede hayat bulmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bizim için kendini feda eden o meçhul kahramanları, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla ve büyük bir hürmetle, minnetle, şükranla anıyorum.”

 

Saygılarımla

Mehmet Ekinci

AK PARTİ ŞANLIURFA MİLETVEKİLİ ADAY ADAYI

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 4,5 Yaşındaki kız çocuğuna istismar

4,5 Yaşındaki kız çocuğuna istismar

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star