Ana Sayfa Urfa Haberleri ADEVİYYE MÜDAAFASI İÇİN 1 AĞUSTOS PERŞEMBE AKŞAMI ESKİ VİLAYET MEYDANINDAYIZ

ADEVİYYE MÜDAAFASI İÇİN 1 AĞUSTOS PERŞEMBE AKŞAMI ESKİ VİLAYET MEYDANINDAYIZ

ÇELİK, "Her şehirde bir Adeviyye Meydanı olmalı"

Giriş Tarihi: 31 Temmuz 2013 Çarşamba 10:59
ADEVİYYE MÜDAAFASI İÇİN 1 AĞUSTOS PERŞEMBE AKŞAMI ESKİ VİLAYET MEYDANINDAYIZ

ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ,ŞANİMDER,VERENEL,RUHADER,ELBİRLİĞİ,GÜNYÜZÜ derneklerinin organize ettiği ve Şanlıurfa STK ları İnsani Yardım Platformunun desteklediği ‘’Seccade, Sefertası- Adeviyye Müdafaası ve Ümmetin birliği  programını ve İradesi gasp edilen Mısırlı  Müslüman kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz.

”Mısır’da gerçekleşen askeri darbenin ardından yaşanan katliama karşı  ülkemiz genelinde sert tepkiler gösterilmiştir. Yukarıda adı beyan edilen STKlar olarak ilimizde ve ülke çapında yeni bir protestoya hazırlanıyoruz. Bütün duyarlı kardeşlerimizi ‘’Seccade, Sefertası- Adeviyye Müdafaası ve Ümmetin birliği ’’ spotu ile tüm Şanlıurfa’yı 1 Ağustos Perşembe gününün akşamı iftardan sahura kadar sürecek protesto gösterisi için  ESKİ VİLAYET meydanına davet ediyoruz.

Her şehirde bir Adeviyye Meydanı olmalı

 

Organizasyon adına açıklama yapan  Fevzi ÇELİK;   ‘’ Mısır’da yaşanılan darbe süreci halk iradesine müdahale olmaktan çıkmış ve tam bir katliama dönüşmüştür. Birilerinin iddia ettiği gibi bir çatışma ortamı yoktur; bilakis darbe karşıtı barışçıl gösteri yapan silahsız bir halka karşı vahşice bir operasyon yürütülmektedir. General Sisi bir terör örgütünün elebaşı gibi davranmaktadır. Tüm dünyanın gözleri önünde savunmasız masum insanlara gerçek mermilerle ateş emri verilmiştir. Adeviyye Meydanı bir can pazarına dönüşmüştür. Olup bitenler karşısında ideolojik tavır takınıp katliamı görmezden gelmek ayrı bir insanlık suçudur. Biz Anadolu Gençlik Derneği, Günyüzü, Veren-El, Şanimder, Ruhader Elbirliği Dernekleri  ve diğer STK’lar olarak bütün  kardeşlerimizi ve halkımızı 1 Ağustos Perşembe günü akşamı saat 21.00 de…Eski Vilayet  Meydanına çağırıyoruz ve duyarlılık sahibi olan herkese sesleniyoruz. Vicdanınızı, kumanyanızı, seccadenizi, ailenizi ve komşularınızla  … Eski vilayet Meydanına bekliyoruz

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık