Ana Sayfa Urfa Haberleri “ADINI DEĞİŞTİNİZ AMA PERİŞAN DA ETTİNİZ”

“ADINI DEĞİŞTİNİZ AMA PERİŞAN DA ETTİNİZ”

Şanlıurfa’ya abartılarak büyük bir projeymiş gibi gösterilen Topçu Meydanı perişan durumda. Günlerdir Onarılması beklenen yeşil alanlar ise değil onarılmış adeta harabeye dönmüş ilgi bekliyor.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2014 Pazar 15:39
“ADINI DEĞİŞTİNİZ AMA PERİŞAN DA ETTİNİZ”

İlk olarak eski valiliğin kaldırılmasıyla ne olacak sorusu akıllara kazınmış ve geçen günler içerisinde Topçu Meydanı alanı olarak onarımı yapılmıştı. Yerel seçimler öncesi modern bir şekilde kamuoyuna açık alan olarak ve ailelerin gidebileceği rahat bir alan olduğu sanılan Topçu Meydanı daha açılır açılmaz çökme tehlikesi geçirmiş çalışmalar yeniden başlatılmıştı.

 2014 Yerel seçimlerin ardından yine kamuoyuna büyük bir projeymiş gibi lanse edilerek tanıtımı yapılan Topçu Meydanı yine adını Rabia Meydanı olarak değişmiş vatandaş ve sivil toplum kuruluşları tarafından tepkiye neden olmuşu.

 Şimdide Haliliye Belediyesi sınırlarına giren Topçu Meydanı diğer adıyla Rabia Meydanı adeta harap olmuş durumda. Yeşil alanı az da olsa bir çalışma yapılmazken alanın çatlaması ve yağışla birlikte alt kattaki otoparka su geçmesiyle tekrar onarıma gidildi.

 Onarıma gidildi derken çalışmaları durduran ve herhangi bir açıklama yapmayan Haliliye belediyesi ve Büyükşehir Belediyesine tepkiler sürerken Şanlıurfalı vatandaşlar topçu meydanında yeşil alan isteyerek duruma tepki gösterdiler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star