Ana Sayfa Güncel ADRES DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIYSANIZ OY KULLANAMAYBİLİRSİNİZ

ADRES DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIYSANIZ OY KULLANAMAYBİLİRSİNİZ

YSK tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Kasım'da yapılacak seçimler için adres değişikliğini bildirmeyen vatandaşların, 28 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar yeni adreslerini bildirmeleri gerekiyor.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2015 Cuma 13:18
ADRES DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIYSANIZ OY KULLANAMAYBİLİRSİNİZ

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Kasım'da yapılacak seçimler için adres değişikliğini nüfus müdürlüklerine bildirmeyen vatandaşların, 28 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar nüfus müdürlüklerine başvuru yaptıktan sonra adres kayıtlarını değiştirmeleri ve yeni adreslerini bildirmeleri gerekiyor.

7 Haziran seçimlerinden sonra adres değişikliği yapan binlerce kişinin adres bildiriminde bulunmadığını tespit ettiklerini söyleyen Yüksek Seçim Kurulu, bu kişilerin ilgili kurumlara başvuruda bulunarak gerekli adres değişikliği işlemlerini yapmaları için 28 Ağustos günü mesai bitimine kadar sürelerinin olduğunu söyledi.

Adres değişikliği yapacak kişiler kendilerine ait tapu, kira sözleşmesi ya da kendi adlarına düzenlenen bir fatura ile beyanda bulunabilme hakkına sahip olacak.

Kaynak: Yenişafak Gazetesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star