Ana Sayfa Urfa Haberleri Adü'lü Öğrenciler Urfa'yı Yerinde İnceledi

Adü'lü Öğrenciler Urfa'yı Yerinde İnceledi

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğrencileri Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Şahin sorumluluğunda, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine gezi düzenledi.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2014 Cuma 09:55
Adü'lü Öğrenciler Urfa'yı Yerinde İnceledi

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğrencileri Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Şahin sorumluluğunda, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine gezi düzenledi.

ADÜ Sanat Tarihi Bölülümü öğrencileri Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini gezi düzenleyerek tarihi yerleri ziyaret etti. Gezi esnasında birçok tarihi mekanı yerinde inceleme imkanı bulan öğrenciler okudukları bölümleri itibariyle bir nevi uygulama yapmış oldu. Gezi, öğrencilerin kendi imkanları yanı sıra, ADÜ ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın destekleri ile gerçekleşirken gezide Malatya- Harput- Diyarbakır- Silvan- Malabadi Köprüsü, Hasankeyf- Bitlis- Ahlat- Siirt- Midyat- Mardin ve Şanlı Urfa'da bulunan tarihi eserler yerinde görüldü.

Bölgenin zengin kültürel özelliklerinin yanı sıra yöre insanlarının sıcakkanlı ve yardımseverlikleri ile gezinin daha büyük anlam kazandığını vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Şahin, "Kentsel yapısını koruyan Diyarbakır,Mardin, Harran yanı sıra sular altında kalacak olan Hasankeyf, kümbetler kenti Ahlat, Peygamberler şehri Urfa aynı zamanda turizm boyutlarıyla da bölgede önde gelen yerlerdendi. Yapılan kültürel çalışmalar bölgenin gelişmesine daha fazla katkı sağlayacak" dedi.

 

iha

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star